Największa giełda

Wyciek danych od partnera Ledger

Firma HubSpot, z którą współpracuje producent portfeli sprzętowych Ledger, poinformowała o wycieku danych kontaktowych, dotyczących branży kryptowalut.

HubSpot donosi, że 18 marca dokonano włamania na konto jednego z pracowników, co z kolei spowodowało wyciek danych kontaktowych. Choć dochodzenie nadal jest w toku, to HubSpot uważa, że atak był ukierunkowany na klientów z branży kryptowalut. Na ten moment wiadomo, że incydent dotyczy mniej niż 30 portali obsługiwanych przez HubSpot.

W oficjalnym mailu do klientów, Ledger informuje że jak na razie nie otrzymał potwierdzenia od HubSpot, aby dane klientów portfela zostały naruszone. Jako że dochodzenie nadal jest w toku, Ledger przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pozwalających ustrzec się przed oszustami:

  • Przede wszystkim pamiętaj, że scamerzy mogą uzyskać dostęp do Twojego portfela i kryptowalut tylko jeśli posiadają 24 wyrazową frazę odzyskiwania.
  • Aby uzyskać tę niezwykle wrażliwą informację, scamerzy będą wysyłać maile powodujące strach i zachęcające do natychmiastowej reakcji. Typowe zagrywki to: „Twoje środki zostały wypłacone z portfela” lub „Musisz przeprowadzić natychmiastową weryfikację tożsamości”. Następnie zostaniesz poproszony o pobranie złośliwego oprogramowania i podanie swojej frazy seed.
  • „NIGDY nie udostępniaj nikomu swoich 24 słów, w tym Ledger” czytamy w mailu i jest to podstawowa zasada jakiej należy się trzymać.

Ledger i olbrzymi wyciek danych

Pod koniec lipca 2020 roku Ledger poinformował swoich klientów o wielkim naruszeniu bezpieczeństwa i wycieku danych milionów klientów. Oszuści uzyskali dostęp między innymi do numerów telefonów i adresów email, dzięki czemu mogli przeprowadzić wiele ataków phishingowych wyłudzających dane i środki klientów.

Na naszej stronie znajdziesz dużo przykładów strategii stosowanych przez oszustów. Portfele często są obiektem ataku scamerów, ponieważ w prostej linii mogą prowadzić do wyłudzenia kryptowalut, a czasem także środków z konta bankowego. Zachęcamy do zapoznania się z tymi artykułami, gdzie znajdziecie również komentarze ludzi, którzy osobiście w takich incydentach uczestniczyli.

Dodaj komentarz