Największa giełda

Opera integruje Bitcoina, SOL i pięć innych blockchainów

Przeglądarka Opera ogłosiła wsparcie dla ośmiu nowych blockchainów, po to aby zapewnić użytkownikom łatwy dostęp do zdecentralizowanych aplikacji na różnych łańcuchach bloków.

Opera ogłosiła integrację z Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network i IXO. W ramach uruchomionego w styczniu 2022 roku projektu Crypto Browser nowe funkcjonalności mają jeszcze bardziej ułatwić korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji (DApp), gier oraz platform metaverse.

Przeglądarka Crypto Browser jest projektem Web3 zapewniającym użytkownikom szeroki dostęp do różnych zdecentralizowanych aplikacji, teraz tym bardziej nowatorski ze względu na integrację aż ośmiu nowych blockchainów. Jak stwierdził Jørgen Arnesen, EVP mobile w Operze:

Ostatecznie, Web3 jest na najlepszej drodze do stania się główną technologią sieciową i użytkownicy nie będą musieli wiedzieć, że wchodzą z nią w interakcję. Muszą uzyskać doskonałe wrażenia użytkownika i prawdziwą korzyść.

Opera tworzy bogaty ekosystem dla kryptowalut

Crypto Browser nie tylko daje możliwość korzystania z dAppów, posiada również wbudowany portfel kryptowalut. Oprócz tego projekt przykłada dużą wagę do edukowania i informowania o najświeższych wydarzeniach w świecie kryptowalut. Crypto Corner zapewnia nie tylko dawkę wiadomości z rynku, informuje również o nastrojach na rynku, cenach za gaz czy zbliżających się konferencjach w świecie kryptowalut.

Zdecentralizowane aplikacje na blockchainie Polygon są już dostępne w wyszukiwarce Crypto Browser. Jeśli chodzi o pozostałe blockachiny: Solana, StarkEx, Deversifi, IXO, Ronin, Nervos, Bitcoin i Celo to na ten moment są one dostępne tylko w Operze na Androida. W niedługim czasie mają one jednak zostać zintegrowane z Crypto Browser.

Przeglądarka Brave będąca największym konkurentem Opery w listopadzie 2021 roku ogłosiła integrację z blockchainem Solana. Celem było również zwiększenie dostępu do zdecentralizowanych aplikacji.

Dodaj komentarz