Największa giełda

Nowe ATH na Bitcoinie – cena kryptowaluty prawie 67 000 $

Cena Bitcoina osiągnęła po raz kolejny nowy historyczny rekord, plasując się na poziomie prawie 67 000 dolarów.

Uruchomienie ETF-ów na Bitcoina dało kryptowalucie zdecydowany impuls do rozpoczęcia wzrostów, analitycy zgodnie twierdzili, że nowe ATH jest tylko kwestią czasu. I nie mylili się, dzisiaj po południu cena BTC zaczęła rosnąć ustanawiając nowy historyczny rekord na poziomie 66 930 dolarów.

bitcoin nowe ath 66 tys

Efekt funduszy ETF na kontrakty terminowe na Bitcoina nie kazał długo na siebie czekać i tak jak przewidywaliśmy we wczorajszym artykule, kurs BTC zachował się podobnie jak w czasie wprowadzania kontraktów terminowych na Bitcoinia.

Wprowadzenie ProShares Bitcoin Futures ETF spowodowało natychmiastowy wzrost entuzjazmu u inwestorów, sprawiając że fundusz był wczoraj najczęściej handlowanym funduszem ETF na nowojorskiej giełdzie, osiągając wolumen 1 miliarda dolarów.

ETF ProShares został wprowadzony wczoraj na nowojorską giełdę NYSE z ceną otwarcia 40,88 dolara. Według danych TradingView, ETF notowany pod tickerem BITO zamknął dzień na poziomie 41,94 USD, z 24,313 milionami akcji, które zmieniły właściciela, co odpowiada wolumenowi pierwszego dnia wynoszącemu nieco ponad 1 miliard USD.

Kolejne ETF-y na Bitcoina już czekają

Pierwszy ETF na Bitcoina to dopiero początek, już pojawiają się informacje że jeszcze w tym tygodniu SEC zatwierdzi kolejny ETF na kontrakty terminowe na Bitcoina od Valkyrie. Wielu analityków uważa ponadto, że wprowadzone fundusze będą stanowić pomost do uruchomienia ETF-ów mających pokrycie w fizycznych Bitcoinach. Choć przewodniczący SEC Gary Gensler twierdzi, że ETF na kontrakty terminowe jest obecnie zdecydowanie bardziej w kręgu zainteresowania komisji.

Dodaj komentarz