Największa giełda

Fundusze ETF spot na Bitcoina notują odpływy środków

W środę, ETF typu spot Bitcoin firmy BlackRock, notowany na giełdzie Nasdaq pod indeksem IBIT, nie przyciągnął żadnych nowych środków od inwestorów, co jest pierwszym takim przypadkiem od momentu jego uruchomienia trzy miesiące temu.

Spadek napływów w tym miesiącu oznaczał przerwanie 71-dniowej serii wzrostów. Spośród pozostałych dziesięciu funduszy, siedem z nich również zanotowało spadek napływów, podążając za trendem IBIT. Fundusze takie jak Fidelity FBTC i ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) zarejestrowały napływy w wysokości odpowiednio 5,6 miliona dolarów i 4,2 miliona dolarów, podczas gdy GBTC Grayscale odnotował odpływ środków w wysokości 130,4 miliona dolarów, co przyczyniło się do nowego skumulowanego odpływu w wysokości 120,6 miliona dolarów, najwyższego od 17 kwietnia.

Mimo że spotowe fundusze ETF debiutowały w USA z dużym entuzjazmem 11 stycznia, obiecując przyciągnięcie instytucjonalnych środków w miliardach dolarów, to większość napływu środków miała miejsce w pierwszym kwartale, a w tym miesiącu odnotowano ich spowolnienie, co łagodzi trend wzrostowy cen Bitcoina.

Wartość Bitcoina w tym miesiącu oscylowała głównie między 60 000 a 70 000 dolarów, co stanowi słabszą kontynuację wzrostu o prawie 70% z pierwszego kwartału, gdy osiągnął on rekordowy poziom powyżej 73 500 dolarów, zgodnie z danymi CoinDesk.

Dodaj komentarz