Największa giełda

Jak handlować w parach z PLN na giełdzie Binance?

Niedawno giełda Binance umożliwiła wpłacanie PLN poprzez aplikację ZEN. Ponadto giełda otworzyła handel w trzech parach ze złotówkami: BTC/PLN, ETH/PLN i BUSD/PLN. Dowiedz się jak korzystać z wpłaconych środków i jak kupić Bitcoina czy Ethereum za złotówki!

Handel złotówkami trzeba zacząć od wpłacenia PLN na giełdę Binance. Od niedawna jest to możliwe poprzez aplikację ZEN. Aby móc korzystać z tej funkcji, trzeba założyć konto w aplikacji ZEN i połączyć je z kontem na giełdzie Binance. Jak to zrobić krok po kroku pisaliśmy w poprzednim artykule tutaj. Proces jest mało skomplikowany, wystarczy posiadać zweryfikowane konto na Binance oraz zarejestrować się i zweryfikować w ZEN.

Jak wpłacić PLN na Binance?

Po założeniu konta ZEN i powiązaniu go z Binance, należy doładować konto ZEN złotówkami. Mamy do wyboru wiele opcji płatności, między innymi Blik, kartę płatniczą czy przelew bankowy.

Aby następnie przetransferować środki z ZEN do Binance, należy na giełdzie Binance wybrać opcję Wpłać fiat.wpłata fiat binance

W następnym kroku należy wypełnić kwotę wpłaty i potwierdzić transakcję w aplikacji ZEN. Środki niemal natychmiast znajdą się na Twoim koncie Binance.

zen2

 

Jak handlować w parach handlowych ze złotówkami?

Kiedy już założysz konto w ZEN i wpłacisz pierwsze złotówki, możesz przejść do handlu na dostępnych rynkach PLN. Obecnie Binance umożliwia handel w trzech parach z polską walutą: BTC/PLN, ETH/PLN i BUSD/PLN.

Jak kupić Bitcoina za złotówki?

  • Będąc zalogowanym na swoim koncie Binance, wybieramy z górnego paska ikonę małych kwadratów, po najechaniu na nią otrzymamy listę rozwijaną z dostępnymi na Binance funkcjami. Wybieramy dostęp do giełdy, czyli Exchange>>

exchange binance

  • Następnie na pulpicie giełdy po prawej stronie wybieramy parę handlową BTC/PLN. Dostępne pary ze złotówkami, możemy znaleźć wpisując w wyszukiwarkę PLN.

btc.pln binance

  • Następnie w oknie portfel spot znajdującym się poniżej wykresu, ustawiamy parametry transakcji. Załóżmy że chcemy kupić BTC za posiadane złotówki. Wpisujemy jaką ilość BTC chcemy otrzymać, a następnie określamy cenę. Możemy kupić kryptowalutę po cenie rynkowej i wtedy nie zmieniamy nic w okienku cena. Jeśli natomiast chcemy kupić BTC po innej cenie, wpisujemy preferowaną wartość i w ten sposób ustawiamy zlecenie oczekujące, które zostanie zrealizowane w momencie, jak BTC osiągnie ustawioną przez nas cenę.

kup bitcoin binance

  • Po ustawieniu preferowanych parametrów, klikamy Kup BTC. Analogicznie postępujemy w przypadku sprzedaży BTC.

Uwaga!

Do 21 listopada 2022 roku trwa promocja 0% za depozyty PLN poprzez aplikację ZEN.

Binance ogłosiło również promocję, w której codziennie możesz wygrać 20 BUSD

Jak wziąć udział?
1) Dokonaj co najmniej 1 wpłaty PLN o równowartości min. 20 USD wybierając depozyt poprzez ZEN
2) Wykonaj co najmniej 1 transakcję o równowartości min. 40 USD w kwalifikujących się parach handlowych spot – BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN
3) Wypełnij formularz, aby potwierdzić swój udział.
4) Powtórz wszystkie kroki, aby wziąć udział w nagrodzie następnego dnia.

Współpraca Binance i ZEN umożliwiła użytkownikom błyskawiczne zasilanie konta na giełdzie z polskiego rachunku w PLN. Dodatkowo ZEN oferuje niskie opłaty za przeliczanie walut w aplikacji, przelewy SEPA oraz wiele metod zasilenia konta.

Więcej o zaletach płynących z założenia konta ZEN przeczytacie w poprzednim artykule. Przypominamy również, że w ramach powiązania konta ZEN z kontem na giełdzie Binance możecie otrzymać pakiet ZEN Gold przez 90 dni za darmo!

gif-binance

Dodaj komentarz