Największa giełda

Indonezja zamierza uruchomić krajową giełdę kryptowalut jeszcze w lipcu

Indonezyjskie organy regulacyjne chcą, aby wszystkie transakcje kryptowalutowe odbywały się na krajowej giełdzie kryptowalut.

Według lokalnego serwisu informacyjnego Tempo, Indonezyjska Agencja Nadzoru Handlu Towarami Futures (Bappebti) zamierza uruchomić platformę do handlu kryptowalutami jeszcze w lipcu 2023 roku. Prezes Beppebti, Didida Noordiatmoko, mówi że wszystkie transakcje kryptograficzne muszą odbywać się na krajowej giełdzie.

„Wczoraj uzgodniliśmy zasady giełdy. Tak więc proces poznaj swojego klienta (KYC) i wszystkie inne kwestie zostały tam uregulowane” – powiedział Noordiatmoko podczas spotkania 12 lipca.

Noordiatmoko powiedział, że handel będzie odbywał się za pośrednictwem każdej zintegrowanej aplikacji. Pierwsze testy pomiędzy traderami, jednostkami rozliczeniowymi i depozytariuszem zostały już przeprowadzone. 

Noordiatmoko powiedział także, że Bappebti chce, aby monety kryptograficzne były sprzedawane lokalnie, pod warunkiem zatwierdzenia przez urząd i zgodności z globalnym rozwojem rynku i cenami poszczególnych kryptowalut.

Handel ma się odbywać za pomocą dedykowanej aplikacji, stworzonej i sprawdzonej przez urząd. Jeśli wszystkie testy pójdą zgodnie z planem, Bappebti zamierza podpisać zezwolenie, dając autoryzowanym handlowcom miesiąc na dołączenie do giełdy.

Indonezyjski projekt stworzenia krajowej giełdy kryptowalut rozpoczął się w 2021 roku po tym jak indonezyjscy liderzy ogłosili partnerstwo z giełdą Binance, mające na celu stworzenie wspólnej platformy kryptowalutowej.

Dodaj komentarz