Największa giełda

Para BNB-BTC notuje najniższe poziomy od sześciu miesięcy

Burza wokół stablecoina BUSD skutecznie obniża notowania BNB względem Bitcoina, które są obecnie najniższe od sześciu miesięcy.

Działania amerykańskich organów regulacyjnych przeciwko emitentowi stablecoina BUSD, firmie Paxos, wpłynęły także na notowanie BNB, tokena natywnego ekosystemu Binance. Stosunek BNB/BTC na giełdzie Binance spadł dziś do 0.01257, co stanowi najniższy poziom od 2 sierpnia 2022 r.

Kurs pary BNB-BTC spadł o niemal 13 %, po tym Paxos został oskarżony przez SEC o naruszenie przepisów dotyczących ochrony inwestorów. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznaje stablecoina BUSD za papier wartościowy, na którego emisję firma Paxos powinna posiadać stosowne zezwolenie. SEC działał w towarzystwie nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych (NYDFS), który zakazał firmie dalszej emisji stablecoina.

Token BNB osiągnął gorsze wyniki niż szeroki rynek w lutym, ponieważ sytuacja Paxos-BUSD nadal ciąży na giełdzie, która w zeszłym tygodniu doświadczyła ogromnych odpływów. Stosunek ceny BNB do BTC, który mierzy względną wydajność dwóch tokenów, spadł do najniższego poziomu od sierpnia 2022 r – stwierdził paryski analityk Kaiko.

Inwestorzy odwracają się od BNB

Inwestorzy zaczęli uciekać z inwestycji w BNB, niegdyś uważanego za opcję bezpieczniejszą nawet od Bitcoina. Zdaniem analityków dzieje się tak dlatego, że inwestorzy uważają działania SEC i NYPDFS za cios wymierzony w samą giełdę Binance, a nie tylko w stablecoina emitowanego przez Paxos.

Ponieważ NYDFS i SEC specjalnie wezwały Paxos do swojego produktu BUSD, a nie Pax Dollar, możliwe, że egzekwowanie dotyczy bardziej szczegółów dotyczących BUSD niż ogólnie szerokiego ataku na stablecoiny. Oznacza to, że te agencje w szczególności celują w Binance, a nie ogólnie w stablecoiny – przynajmniej w tej chwili – powiedział Alex Thorn z Galaxy Research w piątkowej notatce dla klientów.

Dodaj komentarz