Największa giełda

Chiński McDonald’s wypuszcza serię NFT na 31 urodziny

Restauracja McDonald’s China postanowiła uczcić 31 urodziny emitując serię niezamienialnych tokenów NFT.

Pomimo ostatniego stanowiska chińskich władz względem całego ekosystemu kryptowalut, chiński oddział McDonald’s udostępni tokeny NFT „Big Mac Rubik’s Cube”, które będą rozdawane pracownikom i konsumentom restauracji.

“Firma McDonald’s China wydała dziś swoje pierwsze dzieło kreatywne NFT „Big Mac Rubik’s Cube” z okazji 31. rocznicy wejścia na chiński rynek kontynentalny i oficjalnego otwarcia nowej siedziby na zachodnim brzegu Szanghaju . „Big Mac Cube” to trójwymiarowa dynamiczna cyfrowa praca twórcza inspirowana duchem marki McDonald’s i kształtem nowego budynku centrali. McDonald’s China zaprezentuje pracownikom i konsumentom 188 kreatywnych prac NFT.”

nft mcdonalds china

Dzieła zostały wykonane w oparciu o publiczny blockchain Confluux i są tworzone we współpracy z agencją interaktywną Cocafe. Zapewnia ona, że każde dzieło jest unikatowe, niepodzielne i nie można nim manipulować.

Posunięcie McDonald’s China wydaje się dosyć sprzeczne z ostatnio zaprezentowanym stanowiskiem chińskich władz, szczególnie że większościowy pakiet akcji chińskiego oddziału McDonald’s należy do CITIC Group, państwowej firmy inwestycyjnej Chińskiej Republiki Ludowej.

McDonald’s China jak na razie nie skomentował tej sytuacji.

Chiński ban na kryptowaluty

Władze państwa środka wyraziły ostatnio bardzo nieprzychylny stosunek względem branży cyfrowych aktywów, dając wyraźnie do zrozumienia że kryptowaluty w Chinach są nielegalne. Bank Ludowy Chin podkreślił że posiada wyspecjalizowane narzędzia śledzenia wszelkich operacji kryptowalutowych i zamierza je aktywnie zwalczać.

Branża zareagowała natychmiast zamknięciem swoich chińskich oddziałów lub zmianą siedziby na bardziej przychylną cyfrowym aktywom. Bitmain już dwa tygodnie temu zapowiedział, że przestanie sprzedawać swoje koparki mieszkańcom Chin i od 11 listopada ta zapowiedź stanie się faktem,

„Od 11 października 2021 r. Antminer przestanie wysyłać do Chin kontynentalnych. W przypadku klientów z Chin kontynentalnych, którzy zakupili produkty długoterminowe, nasi pracownicy skontaktują się z nimi, aby zapewnić alternatywne rozwiązania”.

Dodaj komentarz