Największa giełda

Bitmain zawiesi sprzedaż koparek dla Chińczyków

Wiodący producent koparek kryptowalutowych Bitmain, zamierza zaprzestać sprzedaży swoich koparek chińskim górnikom po ostatnich represjach ze strony rządu Chin.

Źródła donoszą, że Bitmain nie będzie sprzedawał swoich koparek górnikom z Chin kontynentalnych. jednocześnie firma zamierza przenieść swoją produkcję z Shenzhen w południowych Chinach do innych krajów, aby spełnić ostatnie rygorystyczne ograniczenia ze strony chińskich władz.

Założony w 2013 roku Bitmain jest jedną z pierwszych firm, które zaprojektowały i rozpoczęły sprzedaż wyspecjalizowanych układów scalonych ASIC przeznaczonych do kopania kryptowalut.

Firmy kryptowalutowe opuszczają Chiny

Ostatnie stanowisko chińskich władz względem Bitcoina i całego rynku kryptowalut, po raz kolejny spowodowało popłoch w branży. Kolejne firmy decydują się na przeniesienie biznesu w inne miejsca oraz na zawieszenie świadczenia usług dla mieszkańców Chin. Media chińskie donoszą o 18 firmach, które opuszczają Chiny w obawie przed nadciągającymi ograniczeniami i represjami dla branży kryptowalut.

SparkPool druga co do wielkości chińska kopalnia Ethereum ogłosiła, że wstrzyma prowadzenie swojej działalności z dniem 30 września. Początkowo SparkPool zamierzał ograniczyć swoje usługi tylko mieszkańcom Chin, jednak z najnowszych informacji wynika, że kopalnia zamierza całkowicie zaprzestać prowadzenia działalności.

Kopalnia SparkPool jest jedną z najstarszych i największych firm wydobywczych ETH. Obecnie pokrywa aż 21 % całego hashrate’u w sieci Ethereum. Źródła podają że SparkPool zrzesza 68 000 górników, którzy produkują 141TH/s mocy obliczeniowej.

Alibaba również rezygnuje z koparek

Na zaprzestanie sprzedaży koparek kryptowalutowych zdecydowała się też chińska spółka Alibaba. Działanie jest spowodowane jak powyżej najnowszymi regulacjami rządu chińskiego, zakazującego jakiejkolwiek działalności związanej z handlem kryptowalutami. W konsekwencji firma zdecydowała się zrezygnować ze sprzedaży koparek kryptowalutowych oraz akcesoriów dla koparek.

Największe giełdy kryptowalut Binance oraz Huobi ogłosiły, że zawieszają rejestracje od nowych użytkowników z Chin kontynentalnych. Ponadto platforma Huobi poinformowała, że do końca 2021 roku zamierza zawiesić wszystkie konta należące do mieszkańców Chin.

Dodaj komentarz