Największa giełda

Korea wydała nakaz aresztowania Do Kwona współtwórcy Terraform Labs

Koreański sąd wydał oficjalny nakaz aresztowania Do Kwona, współtwórcy owianego złą sławą projektu Terra.

Nakaz sądowy dotyczy zarówno Do Kwona, jak i pięciu innych osób, którym stawia się zarzut naruszenia krajowych przepisów dotyczących rynków kapitałowych. Według koreańskiej prokuratury wszystkie sześć osób przebywa obecnie w Singapurze.

W maju tego roku Terra zanotowała spektakularny upadek, który sprawił że zarówno tokeny LUNA, jak i stablecoin UST w mgnieniu oka praktycznie straciły jakąkolwiek wartość. Z kwoty prawie 60 miliardów dolarów, jaką dysponowała Terra nie zostało prawie nic, pozostawiając na lodzie wielu inwestorów.

Władze od kilku miesięcy badają sprawę

Upadek Terra nie ukrył się przed czujnymi spojrzeniami władz, zarówno Korei Południowej, jak i Stanów Zjednoczonych. Co więcej wznowione zostały wysiłki regulacyjne w kierunku unormowania funkcjonowania stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim.

Podejrzenia władz o nielegalną działalność, która miała doprowadzić do upadku projektu, zaowocowały w lipcu przeprowadzeniem nalotu na dom współzałożyciela Terraform Labs, Daniela Shina.

Na wieści o nakazie aresztowania Do Kwona bardzo negatywnie zareagował kurs „nowej” LUNY, która miała stanowić odrodzenie po upadku. Projekt określany mianem „LUNA 2.0″ w ciągu ostatniej doby spadł aż o 35 %.

terra

Uruchomiony pod koniec maja token LUNA 2.0 zaliczył bardzo nieudany debiut spadając w ciągu zaledwie kilku godzin o 65 %. Następnie niespodziewanie kilka dni temu cena tokena wzrosła o ponad 200 %. Na dzień dzisiejszy te wzrosty zostały w większości zniesione, a cena tokena wynosi obecnie 2,87 dolara.

Do Kwon pytany ostatnio co zamierza w związku z prowadzonym śledztwem, powiedział że „gdy nadejdzie czas” zamierza współpracować z organami ścigania, a na pytanie o ewentualną karę więzienia powiedział: „życie jest długie”.

Dodaj komentarz