Największa giełda

McDonald’s zaczął akceptować Bitcoina i Tethera w szwajcarskim Lugano

McDonald’s jako pierwsza globalna sieć, zaczął akceptować płatności w Bitcoinie i Tetherze w szwajcarskim mieście Lugano.

Na Twitterze Bitcoin Magazine pojawił się jednominutowy filmik pokazujący zamawianie jedzenia w cyfrowym kiosku McDonald’s, a następnie dokonywanie płatności w kasie za pośrednictwem kryptowaluty.

Działania McDonald’s są częścią eksperymentalnego programu dla miasta przyjaznego kryptowalutom. 63-tysięczne Lugano położone we włoskojęzycznym regionie Szwajcarii, w marcu 2022 ogłosiło, że zamierza zaakceptować Bitcoin, Tether i token LVGA jako prawne środki płatnicze.

Tether podpisuje porozumienie ze Szwajcarią

Miasto podpisało w marcu memorandum o porozumieniu z Tether Operations Limited, co zaowocowało utworzeniem tzw. „Planu B”. Efektem było uruchomienie przez Tether dwóch funduszy — pierwszego o wartości 106 milionów dolarów przeznaczonego na rozwój startupów kryptograficznych oraz drugiego w kwocie 3 milionów dolarów, który ma posłużyć do zachęcania firm i sklepów do adopcji kryptowalut.

Dyrektor ds. technologii w Tether i Bitfinex Paolo Ardoino, w rozmowie z Cointelegraph, stwierdził że Plan B „idzie świetnie” i zapowiedział akcję edukacyjną na temat kryptowalut i technologii blockchain, która będzie trwała w Lugano przez dwa tygodnie.

Poza możliwością płacenia w sklepach, mieszkańcy Lugano będą mogli również opłacać podatki za pomocą kryptowalut. W przyszłości projekt ma zostać rozszerzony na płatności za bilety parkingowe, usługi publiczne i czesne dla studentów. Twórcy projektu przewidują, że do akcji adopcji kryptowalut przyłączy się ponad 200 sklepów i firm w Lugano.

Salwador jako pierwszy zaakceptował Bitcoina

Szlaki dla globalnej adopcji kryptowalut przetarł na początku tego roku Salwador, akceptując Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Po takiej decyzji rządu, McDonald’s przyjmuje płatności w kryptowalutach za swoje produkty we wszystkich 19 punktach w tym kraju.

Dodaj komentarz