Największa giełda

Reddit ujawnia udziały w Bitcoinach i Etherach w ramach IPO

Reddit zdecydował się ujawnić swoje inwestycje w Bitcoina i Ethera w kontekście swojego planowanego debiutu na giełdzie (IPO). Ponadto firma zakupiła również eter i Polygon jako formę płatności za sprzedaż niektórych towarów wirtualnych.

Reddit poinformował, że zainwestował część swojej nadwyżki środków pieniężnych w BTC i ETH, stając się jedną z nielicznych firm, które bezpośrednio nabyły aktywa cyfrowe, podobnie jak MicroStrategy Michaela Saylora i Tesla Elona Muska.

Platforma społecznościowa złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu upublicznienia swoich akcji na nowojorskiej giełdzie pod symbolem “RDDT”. W ramach tego zgłoszenia Reddit ujawnił, że zainwestował część swoich nadwyżkowych środków w BTC i ETH, a także zakupił eter i Polygon (MATIC) jako formę płatności za niektóre wirtualne towary. Reddit wyraził również intencję kontynuowania tej strategii w przyszłości.

Mimo że firma nie ujawniła liczby posiadanego kryptowalut, to jednak podkreśliła, że wartość bilansowa netto aktywów cyfrowych jest “nieistotna”. Reddit zaznaczył, że posiadanie kryptowalut i eksperymentowanie z technologią blockchain niesie ze sobą ryzyko walutowe oraz dodatkowe wymogi podatkowe, prawne i regulacyjne.

Decyzja ta wynika z długotrwałego procesu prowadzonego z organami regulacyjnymi w celu wejścia na giełdę. Reddit złożył pierwszy niepubliczny projekt w grudniu 2021 r. i oczekuje rozpoczęcia działalności na giełdzie w marcu.

Steve Huffman, współzałożyciel Reddita, podkreślił, że ich celem jest realizacja misji i wzmacnianie firmy poprzez debiut na giełdzie, umożliwiając użytkownikom uczestnictwo w właścicielstwie firmy. Według zgłoszenia Reddit osiągnął sprzedaż na poziomie 804 milionów dolarów w 2023 roku, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, oraz posiada aktywa o wartości 1,6 miliarda dolarów, w tym 1,3 miliarda dolarów w gotówce.

Informacje o posiadaniu Bitcoina i Ethera przez Reddit spowodowały niewielki wzrost cen tych kryptowalut, jednak ich zyski zostały później zredukowane. Natomiast token związany z Redditem, DONUT, który reprezentuje punkty społeczności subredditu r/ethtrader, wzrósł o 41%.

Dodaj komentarz