Największa giełda

Amerykanie posiadający kryptowaluty otrzymają listy ostrzegawcze od urzędu podatkowego

Tax text with Bitcoin

Amerykański urząd podatkowy Internal Revenue Service (IRS), poinformował wczoraj że rozpoczął wysyłanie listów ostrzegawczych do obywateli posiadających kryptowaluty. Urząd przestrzega, że niezgłoszenie dochodu z kryptowalut i niezapłacenie podatku związanego z transakcjami kryptowalutowymi będzie się wiązać z karami.

Taxpayers should take these letters very seriously by reviewing their tax filings and when appropriate, amend past returns and pay back taxes, interest and penalties,

Internal Revenue Service (IRS)

IRS zamierza wysłać listy do ponad 10 000 obywateli do końca sierpnia. Urząd dosyć enigmatycznie odniósł się do pochodzenia danych tych osób twierdząc, że uzyskał je dzięki “różnym bieżącym wysiłkom”. The Guardian twierdzi, że nazwiska mogą pochodzić z “bazy danych zawierającej 13 000 posiadaczy kont, którzy kupili, sprzedali, wysłali lub otrzymali cyfrową walutę o wartości 20 000 USD lub więcej w latach 2013–2015”.

Przypominamy, że giełda Coinbase w marcu 2018 roku została zmuszona wyrokiem sądowym do przekazania części danych swoich użytkowników. IRS odmówił potwierdzenia czy nazwiska pochodzą z informacji uzyskanych od Coinbase.

Coinbase ujawnia dane swoich użytkowników Urzędowi Skarbowemu

2 komentarze do “Amerykanie posiadający kryptowaluty otrzymają listy ostrzegawcze od urzędu podatkowego”

  1. Pingback: IRS wysyła kolejną rundę listów ostrzegawczych do krypto podatników – Kryptowaluty
  2. Pingback: Brytyjski urząd skarbowy zażądał od giełd kryptowalutowych danych użytkowników – Kryptowaluty

Dodaj komentarz