Największa giełda

Ethereum rośnie w oczekiwaniu na hard fork Dencun

Ethereum zanotowało wzrost o 28% w bieżącym miesiącu, podczas gdy zbliża się wprowadzenie aktualizacji Dencun oraz gwałtownie rośnie liczba transakcji na L2.

Od początku lutego Ethereum zyskało na wartości, utrzymując się powyżej 2900 dolarów, a wczoraj wzrosło o niemalże 4%, osiągając obecną cenę 2910 dolarów i imponujące 28% wzrostu od początku miesiąca. Analitycy sugerują, że istnieją podstawy, aby sądzić, że wartość ETH może wzrosnąć dalej.

W momencie pisania tego tekstu pozostało nieco ponad miesiąc przed planowanym wprowadzeniem długo oczekiwanej aktualizacji Dencun do głównej sieci Ethereum. Aktualizacja ta wprowadzi “proto-danksharding” do wiodącego blockchaina typu proof-of-stake, co ma zwiększyć efektywność dostępu do danych i rozwiązać kluczowe wyzwania dotyczące skalowalności. W efekcie Ethereum stanie się szybsze i tańsze.

Również rośnie optymizm co do możliwości zatwierdzenia przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd spotowego ETF na Ethereum w tym roku. Wsparcie to wzrosło szczególnie po tym, jak SEC w poprzednim miesiącu zatwierdziła 10 różnych funduszy ETF na Bitcoin, które odnotowały od tego czasu przepływy netto o wartości 3 miliardów dolarów.

Jeden z kluczowych wskaźników, który cieszy się popularnością wśród inwestorów, to rosnące zainteresowanie opcjami i kontraktami futures na ETH. Platforma analityczna w łańcuchu CryptoQuant opublikowała post od pseudonimowego tradera kryptowalutowego Greatest_Trader, sugerujący, że wzrost otwartego zainteresowania wskazuje na wzrastającą pewność wśród traderów.

Jednakże, biorąc pod uwagę impulsywny charakter niedawnego wzrostu, inwestorzy powinni zachować ostrożność i rozważyć możliwość wystąpienia nagłych zdarzeń likwidacyjnych, które mogą spowodować zauważalne spadki cen w krótkim i średnim terminie, zgodnie z informacją przedstawioną przez CoinGlass. Obecnie otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Ethereum wynosi 10,6 miliarda dolarów, co stanowi o 6% wzrost w ciągu ostatniego dnia.

Pomimo spadku wolumenu handlowego w ostatnich dniach, aktywność w sieciach skalujących warstwę 2, takich jak Arbitrum, Base i Optimism, znacząco wzrosła. L2Beat, platforma analityczna skalująca sieć Ethereum, raportuje, że liczba transakcji na sekundę na tych warstwach przekroczyła 92, co stanowi 6,8-krotny wzrost w porównaniu z transakcjami w głównej sieci Ethereum. Wartość aktywów zablokowanych w warstwie 2 osiągnęła również historyczny rekord, sięgając prawie 27 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz