Największa giełda

Uwaga! Potencjalny wyciek danych użytkowników TUSD

Incident z dostawcą zewnętrznym TrueCoin może prowadzić do potencjalnego ujawnienia danych użytkowników TUSD, w tym informacji KYC i historii transakcji. Jednakże nie wpłynęło to na wewnętrzne systemy TrueCoin, a firma potwierdziła, że atak był ograniczony do dostawcy zewnętrznego.

16 października zespół ds. bezpieczeństwa dostawcy zewnętrznego poinformował TrueCoin o “nietypowej zmianie konta w organizacji [TrueCoin]” dokonanej przez dostawcę wsparcia, który został skompromitowany. W rezultacie TrueCoin podejrzewa, że niektóre dane klientów TUSD mogą zostać naruszone. Jednak nie doszło do naruszenia systemów wewnętrznych TrueCoin, a firma potwierdziła, że atak był izolowanym incydentem związanym z dostawcą zewnętrznym. TrueUSD potwierdził, że “System TUSD jest BEZPIECZNY i nie jest atakowany. Zarówno system TUSD, jak i rezerwy TUSD pozostają NIENARUSZONE” w oficjalnym komunikacie.

Dane, które mogą być naruszone w wyniku takich incydentów, obejmują imiona, nazwiska, adresy e-mail i numery telefonów. Zazwyczaj wykorzystuje się je do ataków phishingowych, w których oszuści próbują oszukać inwestorów, udając różne usługi kryptograficzne i obiecując szybkie zyski.

Skutki ataku i zakres wycieku danych nie zostały jeszcze dokładnie określone, ponieważ ogłoszenie nie podało pełnej liczby dotkniętych użytkowników. Warto również zaznaczyć, że TrueCoin niedawno zerwał swoje relacje z Prime Trust z siedzibą w Nevadzie po tym, jak ta firma niespodziewanie wstrzymała wszystkie transakcje w fiatach i kryptowalutach.

Jednak TrueUSD podkreślił, że sytuacja w Prime Trust nie ma wpływu na nich, utrzymując różnorodne ścieżki USD gdzie indziej i zapewniając, że “wszystkie środki są bezpieczne dzięki TUSD.”

Dodaj komentarz