Największa giełda

Wielki orędownik kryptowalut John McAfee nie żyje

Znany z ekscentrycznego sposobu bycia John McAfee nie żyje. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo w więziennej celi w Barcelonie.

Ten kto interesuje się kryptowalutami nie od dziś, na pewno nie raz słyszał nazwisko Johna McAfee, który przez pewien czas był gorącym orędownikiem kryptowalut, a poprzez swoje olbrzymie zasięgi społecznościowe, potrafił znacząco wpływać na ceny niektórych aktywów.

Ciało McAfee znaleziono wczoraj w sali więziennej w Hiszpanii, w której przebywał w związku z uchylaniem się od płacenia podatków. Jego śmierć nastąpiła wkrótce po tym, jak hiszpański sąd zatwierdził jego ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Amerykański rząd oskarżył McAffe o niepłacenie podatków oraz zbicie fortuny na promowaniu wątpliwej jakości projektów ICO.

John McAfee był twórcą firmy McAfee Corp, która sprzedaje oprogramowanie antywirusowe. Zasłynął ze swojego kontrowersyjnego stylu bycia, a w branży kryptowalut zyskał rozgłos w 2017 roku, kiedy przekonywał że cena Bitcoina do 2020 roku osiągnie poziom 500 000 dolarów. Później nawet zwiększył stawkę, obstawiając milion dolarów przed grudniem 2021 roku.

Dodaj komentarz