Największa giełda

Rząd USA konfiskuje olbrzymie ilości BTC pochodzące z Silk Road

Amerykański Departament Sprawiedliwości przechwycił ponad 50 tys. Bitcoinów pochodzących z przestępczej strony Silk Road, które zgodnie z wcześniejszymi praktykami, zostaną zapewne sprzedane na aukcji.

Amerykańskie władze pozyskały 50 676 Bitcoinów pochodzących z działalności przestępczej w darknecie. Na dzień dzisiejszy kryptowaluty warte są około 1 miliarda dolarów i prawdopodobnie zostaną sprzedane na aukcji, podobnie jak 30 tys. BTC pozyskanych w czasie aresztowania administratora Silk Road, Rossa Ulbrichta.

Tysiące Bitcoinów pozyskane z nielegalnej strony Silk Road

Stworzona w darknecie nielegalna strona Silk Road, umożliwiała handel narkotykami i inne działania przestępcze, a główną walutą do tych celów był właśnie Bitcoin. W 2012 roku FBI w wyniku trwającego śledztwa, zamknęło przestępczą witrynę i aresztowało jej właściciela Rossa Ulbrichta. Pozyskano wtedy pierwszą dużą transzę Bitcoinów, sprzedanych następnie na aukcji.

Jednak FBI nadal obserwowało przepływy Bitcoinów z Silk Road. Dzięki tym działaniom w ubiegłym roku, udało się namierzyć Jamesa Zhonga, który nielegalnie pozyskał ponad 50 tys. Bitcoinów.

Zhong nie wystawiał żadnych przedmiotów, ani nie oferował usług przez SilkRoad, a nielegalne Bitcoiny pozyskał poprzez „wyłudzenia pieniędzy i własności Silk Road” czyli po prostu okradł Silk Road. Stworzył on szereg kont i dokonał ponad 140 transakcji w szybkich odstępach czasu, dzięki czemu był w stanie wypłacić wielokrotność posiadanej na kontach liczby Bitcoinów. W trwającym przez kilka lat procederze, Zhong łącznie wyłudził ponad 50 tys. BTC.

Zgadnijcie gdzie funkcjonariusze znaleźli ukrywane Bitcoiny? W puszce po popcornie brzmi odpowiedź. Owinięta w koce i schowana w łazienkowej szafie puszka zawierała część Bitcoinów na jednopłytkowym komputerze, resztę funkcjonariusze znaleźli w podziemnym sejfie. Oprócz BTC, funkcjonariusze pozyskali także ponad 600 tys. w gotówce, 25 monet Casascius o przybliżonej wartości 174 bitcoinów oraz kilka złotych i srebrnych sztabek.

Dodaj komentarz