Największa giełda

Uwaga! Musisz to zrobić przed wypłatą odszkodowania z Mt.Gox

Do 10 stycznia wszyscy wierzyciele upadłej giełdy Mt.Gox powinni zarejestrować się w specjalnym systemie wybierając preferowaną metodę zwrotu.

Syndyk masy upadłościowej Mt.Gox Nobuaki Kobayashi, opublikował nowy komunikat, z którego wynika że każda osoba uprawniona do uzyskania odszkodowania, powinna zarejestrować się na podanej w komunikacie stronie internetowej do 10 stycznia 2023 roku. Strona została stworzona, aby umożliwić wierzycielom wybór preferowanej metody wypłaty odszkodowania.

Termin selekcji i rejestracji upływa 10 stycznia 2023 r. (czasu japońskiego); każdy wierzyciel, który chce otrzymać Spłatę, musi dokonać Selekcji i Rejestracji w tym terminie – napisał Nobuaki Kobayashi.

Użytkownicy którzy zarejestrują się na stronie mają do wyboru cztery metody wypłaty odszkodowania:

· Wcześniejsza spłata ryczałtu
· Spłata za część roszczeń rehabilitacyjnych związanych z kryptowalutą w kryptowalucie
· Spłata przelewem bankowym
· Spłata przelewem za pośrednictwem dostawcy usług transferu funduszy

Zaniechanie obowiązku rejestracji i wyboru metody płatności spowoduje, że wierzyciel nie otrzyma spłaty w żadnej z podanych powyżej metod.

Jeśli nie wypełnisz niezbędnej Selekcji i Rejestracji, nie będziesz w stanie otrzymać Spłaty za pomocą podanych metod, a wymagane dokumenty będziesz musiał przekazać do siedziby MTGOX Co., Ltd. lub innego miejsca wskazanego przez Rehabilitację i otrzymasz spłatę w jenach japońskich (gotówka) (jeśli nie możesz otrzymać takiej spłaty, kwota spłaty zostanie zdeponowana w Biurze Spraw Prawnych) – napisał Kobayashi.

Wszystkim którzy chcą otrzymać odszkodowanie, zalecamy rejestrację na stronie podanej przez powiernika i wypełnienie danych zgodnie z tym co zostało podane w powyższym komunikacie. W innym przypadku cały proces może zostać wydłużony i bardziej skomplikowany. 

Niekończąca się historia Mt.Gox

O upadku sławnej niegdyś giełdy kryptowalut Mt.Gox słyszeli chyba wszyscy zainteresowani choć trochę branżą. Jeśli jednak jakimś cudem Wam to umknęło, to zapraszamy do lektury tutaj.

Giełda Mt.Gox zaliczyła spektakularny upadek w 2014 roku, w wyniku którego ucierpiało bardzo wielu ludzi inwestujących wtedy w kryptowaluty. Proces rehabilitacji cywilnej został rozpoczęty w 2018 roku i jesteśmy już bardzo blisko finalizacji, choć pewnie sama wypłata odszkodowań potrwa jeszcze przez większość 2023 roku.

Dodaj komentarz