Największa giełda

BlackRock i VanEck poprawiają swoje wnioski o Bitcoin ETF, po otrzymaniu uwag od SEC

BlackRock i VanEck szybko zareagowały na żądania SEC, aktualizując zgłoszenie dotyczące Bitcoin ETF kilka godzin po otrzymaniu uwag od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Oba przedsiębiorstwa, będące jednymi z 13 potencjalnych emitentów planujących uruchomienie funduszy ETF na bitcoina w USA, złożyły zaktualizowane dokumenty we wtorek 9 stycznia 2023.

Z dokumentów wynika, że obie firmy znalazły się wśród podmiotów, do których SEC przesłała uwagi w ciągu ostatnich 24 godzin. CoinDesk wcześniej informował o tym, że SEC skierowała uwagi do grupy potencjalnych emitentów ETF-ów typu spot na bitcoina krótko po złożeniu przez firmy w poniedziałek dokumentów zawierających szczegółowe informacje na temat opłat za proponowane produkty.

Najnowsze, zaktualizowane we wtorek zgłoszenie zawiera pewne istotne zmiany, w tym sformułowanie mające na celu łagodzenie szkód poniesionych przez akcjonariuszy w przypadku niewypłacalności oraz unikanie konfliktu interesów pomiędzy upoważnionymi uczestnikami ETF.

To niemal bezprecedensowe zaangażowanie pomiędzy SEC a potencjalnymi emitentami jest rezultatem dynamicznej interakcji, gdzie zgłoszenia są aktualizowane w ciągu 24 godzin po otrzymaniu uwag od SEC. Oczekuje się, że SEC podejmie decyzje odnośnie do wszystkich zgłoszeń w tym tygodniu, z uwagi na zbliżający się termin 10 stycznia 2024 r. – najbliższą środę – dotyczący jednego z wniosków złożonych przez Ark i 21 Shares. Istnieje możliwość, że Komisja podejmie decyzję dotyczącą wszystkich zgłoszeń jednocześnie, kierując się duchem uczciwości.

Dodaj komentarz