Największa giełda

Tether umacnia się po ostatnich problemach BUSD

Stablecoin Binance USD po niedawnych zawirowaniach regulacyjnych, znacząco obniżył swoją kapitalizację, co pozwoliło na wzmocnienie pozycji USDT.

O prawie 15 % spadła kapitalizacja BUSD, po tym jak amerykańskie organy regulacyjne zakazały dalszej emisji monety. Liczby zostały przedstawione przez Changpeng Zhao CZ, na jego Twitterze:

Kapitalizacja rynkowa BUSD spadła o 2,45 mld USD (obecnie z 16,1 mld do 13,7 mld), a większość przeniosła się do USDT.

Kapitalizacja rynkowa USDT + 2,37 mld (z 67,8 mld do 70,1 mld) USDC również spadło -739 mln (z 42,3 mld do 41,5 mld)

Krajobraz się zmienia.

Te informacje potwierdza także Paolo Ardoino, Chief Technology Officer w firmie Bitfinex. Na swoim Twitterze zamieścił on lakoniczną wiadomość „69B”, co sugeruje że kapitalizacja rynkowa Tethera osiągnęła 69 bilionów dolarów.

CZ w swoim tweecie dodał „Uwaga: BUSD NIE jest wydawane przez Binance”. Emitentem i zarządcą stablecoina jest firma Paxos, która ostatnio jest przedmiotem zainteresowania amerykańskich władz. Paxos otrzymał zakaz dalszej emisji stablecoina od Departamentu Stanu Nowy Jork. Krążą także informacje, że Paxos został wzięty na celownik przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ta informacja jednak nie została potwierdzona.

Spada również kapitalizacja USD Coin, stablecoina emitowanego przez firmę Circle. Mogłoby to sugerować, że amerykańskie władze mają zastrzeżenie także co tej monety. Jednak, jak twierdzą osoby zarządzające firmą, Circle nie otrzymała zakazu emisji, jak w przypadku Paxos i BUSD.

BUSD przestanie być emitowany, a giełda Binance mówi otwarcie, że to spowoduje przejście do innych aktywów. Na ten moment wiemy, że inwestorzy wycofujący środki w BUSD, zamieniają je na Tethera (USDT). CEO Binance sugeruje również, że być może nastąpi era stablecoinów, które nie są oparte na dolarze amerykańskim. W grę wchodzą waluty powiązane z euro, jenem lub dolarem singapurskim.

Dodaj komentarz