Największa giełda

Tether kupuje Bitcoiny za 380 mln $

Tether nabył 8,9 tys. Bitcoinów za 380 mln dolarów, co uczyniło go 11. największym posiadaczem tej kryptowaluty.

Emitent stablecoina USDT ogłosił w maju 2023 r., że rozpocznie zakupy bitcoina w celu zdywersyfikowania wsparcia dla swojego stablecoin-a USDT. Według informacji przekazanych przez The Block, Tether zwiększył swoje zasoby bitcoina (BTC) pod koniec czwartego kwartału, inwestując 380 milionów dolarów w zakup 8888 dodatkowych BTC.

Adres związany z firmą wskazuje, że Tether posiada teraz 66 465 bitcoinów, co plasuje go na 11. miejscu pod względem wielkości posiadanych środków tej kryptowaluty, zgodnie z danymi z rankingu Dune Analytics.

W dążeniu do dywersyfikacji swojego portfela, Tether zdecydował się na odejście od gotówki i aktywów o charakterze gotówkowym, takich jak amerykańskie obligacje skarbowe, które zabezpieczają ich stablecoin USDT. W maju 2023 r. ogłoszono, że firma będzie alokować aż 15% swoich zysków na zakup bitcoinów. USDT jest obecnie największym na świecie stablecoin-em, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 95 miliardów dolarów.

Według najnowszego raportu poświadczającego, Tether posiada także inne aktywa, takie jak obligacje rządowe o wartości 72,6 miliarda dolarów oraz bitcoiny o łącznej wartości 1,7 miliarda dolarów.

Mimo długotrwałego nadzoru nad jakością aktywów Tethera, dyrektor generalny Cantor Fitzgerald, Howard Lutnick, który pełni rolę depozytariusza Tethera, zapewnił sceptyków w tym tygodniu, że posiadane przez firmę aktywa są legalne. Warto dodać, że szwajcarska firma zakupiła swoje pierwsze bitcoiny we wrześniu 2022 r.

Dodaj komentarz