Największa giełda

Gdzie najlepiej robić biznes kryptowalutowy? CZ wymienia trzy kraje!

CZ, dyrektor generalny Binance, odniósł się do coraz bardziej zmieniającego się środowiska regulacyjnego na świecie i wymienił kraje, w których biznesy kryptowalutowe mogą najłatwiej się rozwijać.

Zmieniające się regulacje, nowe podatki i kolejne zakazy, zmuszają giełdę Binance do poszukiwania alternatywnych rozwiązań dla swojej działalności. Podczas jednej z ostatnich wypowiedzi na Twitter Space, CZ stwierdził że „Przedsiębiorcy kryptowalutowi powinni rozważyć przeniesienie się do kraju o korzystnych regulacjach dotyczących branży.” Dodał, że za takie jurysdykcje uważa obecnie Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Francję.

CEO Binance odpowiadał na pytania i wątpliwości użytkowników, które pojawiły się w związku z zawirowaniami wokół stablecoina BUSD. Chodzi o amerykańskie władze i wymuszenie na firmie Paxos zakazu dalszej emisji stablecoina. Być może sprawa potoczy się jeszcze gorzej, jeśli amerykańska komisja SEC pozwie Paxos za obrót niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, do których może zostać zaliczony stablecoin BUSD.

Dyrektor Binance nadal uważa, że branża musi aktywnie współpracować z organami regulacyjnymi, ale dodał również że nie wszyscy regulatorzy są chętni podjąć taki dialog.

Większość regulatorów przynajmniej mówi, że jest skłonna do dialogu, ale nie jestem pewien, czy wszyscy przedsiębiorcy mają taki dostęp, zwłaszcza jeśli chodzi o start-upy bez reputacji – zauważa smutno CZ.

Binance wycofa się ze stablecoinów opartych na USD?

CZ nadmienił, że w związku z powyższymi zagrożeniami, giełda Binance może przenieść się do innych stablecoinów, które nie są powiązane z dolarem amerykańskim. W grę wchodzą waluty powiązane z euro, jenem lub dolarem singapurskim, które zmniejszą ekspozycję na stablecoiny oparte na USD. Mówi on, że prawdopodobnie cała branża w przyszłości będzie wykazywać takie tendencje.

Myślę, że biorąc pod uwagę obecną presję i obecne stanowisko organów regulacyjnych w sprawie monet typu stablecoin opartych na dolarach amerykańskich, myślę, że tak jak powiedziałeś, branża prawdopodobnie odejdzie w kierunku monet typu stablecoin opartych na walutach innych niż dolar amerykański […] W rezultacie prawdopodobnie zobaczymy więcej stablecoinów opartych na euro lub innych japońskich jenach i dolarach singapurskich, więc właściwie skłoniło nas to do szukania większej liczby opcji w różnych miejscach – zauważył CZ.

Dodaj komentarz