Największa giełda

Wypłaty z Binance sięgnęły dzisiaj ponad 1 mld dolarów

Giełda Binance notuje dzisiaj duże wypłaty sięgające ponad 1 miliard dolarów. Inwestorzy uciekają w obawie przed powtórką z FTX.

Podwyższone wypłaty z Binance zostały zauważone przez całe środowisko kryptowalut. Pojawiło się dziś sporo negatywnych informacji, które od razu zapaliły w inwestorach czerwoną lampkę. Wzmożony odpływ kapitału potwierdził sam CEO Binance Changpeng Zhao „CZ”, który stwierdził jednak że nie jest to nic nadzwyczajnego, a takie wypłaty co jakiś czas zdarzają się na giełdzie.

Widzieliśmy dzisiaj pewne wypłaty (1,14 mld USD netto). Widzieliśmy to już wcześniej. W niektóre dni mamy wypłaty netto; w niektóre dni mamy depozyty netto. Biznes jak zwykle dla nas.

Właściwie uważam, że dobrym pomysłem jest przeprowadzanie „wypłat w ramach testu warunków skrajnych” na każdym CEX na zasadzie rotacji. – stwierdził CZ.

Dlaczego inwestorzy uciekają z Binance?

Na rynku kryptowalut panuje obecnie sytuacja podwyższonego niepokoju i każda nawet najmniejsza negatywna informacja skłania inwestorów do ograniczania ryzyka. Upadek giełdy FTX na pewno miał niebagatelny wpływ na obecną sytuację.

Binance jest od kilku dni pod ostrzałem, po opublikowaniu audytu zabezpieczenia środków użytkowników. Raport nie zyskał pozytywnych ocen i w opinii wielu ekspertów, nie stanowi on dowodu stabilnej sytuacji finansowej giełdy.

Ponadto wczoraj Reuters opublikował raport, w którym donosi że giełda Binance i Changpeng Zhao, jest na celowniku Departamentu Sprawiedliwości USA, który rozważa wniesienie zarzutów dotyczących prania brudnych pieniędzy. Jest to związane ze śledztwem trwającym od 2018 roku mającym sprawdzić czy giełda złamała amerykańskie przepisy.

Żeby tego było mało, giełda zawiesiła dziś wypłaty USDC, jeszcze bardziej niepokojąc użytkowników. „Binance przeprowadza wymianę tokenów z udziałem $USDC . W rezultacie wypłaty $USDC są tymczasowo wstrzymane” – czytamy na Twitterze giełdy.

Na USDC zaobserwowaliśmy wzrost wypłat. Jednak kanał wymiany z PAX/BUSD na USDC wymaga przejścia przez bank w NY w USD. Banki nie będą otwarte jeszcze przez kilka godzin. Spodziewamy się, że sytuacja zostanie przywrócona po otwarciu banków – dodał CZ.

Dodaj komentarz