Największa giełda

MicroStrategy spłaca pożyczkę od Silvergate i dokupuje kolejne BTC

Michael Saylor poinformował na Twitterze, że firma dokupiła kolejne Bitcoiny za 150 milionów dolarów.

MicroStrategy spłaciła pożyczkę Silvergate w wysokości 205 mln USD z 22% dyskontem. Na dzień 23.03.23 $MSTR nabył dodatkowe ~6455 bitcoinów za ~150 mln $, średnio ~23.238 $ za #bitcoin i posiadał ~138.955 BTC nabytych za ~4,14 mld $, średnio ~29.817 $ za bitcoin– napisał Saylor na Twitterze.

Sławna w branży kryptowalut firma MicroStrategy, podzieliła się ostatnimi pozytywnymi wynikami swojej działalności. Po pierwsze założona przez Michaela Saylora firma świadcząca usługi informatyczne, spłaciła pożyczkę zaciągniętą w upadłym niedawno banku Silvergate.

Pożyczka w zastaw kryptowalut w kwocie 205 milionów dolarów została spłacona z 22% dyskontem, czyli MicroStrategy spłaciło 160 milionów dolarów pozbywając się całkowicie zobowiązania wobec Silvergate.

MicroStrategy kupuje Bitcoina

Michael Saylor poinformował także o kolejnych zakupach najstarszej kryptowaluty. Firma nabyła 6 455 BTC za 150 milionów dolarów, czyli po średniej cenie 23 238 dolarów za sztukę. Obecnie MicroStrategy może się pochwalić imponującym saldem 138 955 Bitcoinów, wartych na obecną chwilę około 4 miliardy dolarów.

Średnia cena nabycia jednej monety BTC wyniosła firmę ok. 29 817 dolarów, tak więc MicroStrategy zbliża się do momentu, w którym inwestycja zacznie przynosić realne zyski. Przypomnijmy, że na ten moment cena Bitcoina wynosi około 28 500 dolarów.

Jeszcze niedawno strategia firmy budziła niepokój z obawie o brak możliwości spłacenia zaciągniętych pożyczek i groźbę utraty płynności. Takie obawy pojawiły się w październiku ubiegłego roku, kiedy cena BTC notowała poziomy poniżej 20 000 dolarów, a wartość niezrealizowanej straty na koncie MicroStrategy wzrosła do 1,5 miliarda dolarów.

Michael Saylor uspokajał, że firma nadal posiadała wtedy duże zabezpieczenie i jest w stanie przetrwać dalsze ewentualne spadki. Nie było jednak potrzeby testowania tej zapowiedzi, ponieważ od początku 2023 roku cena Bitcoina sukcesywnie rośnie i tym samym spada zagrożenie niewypłacalnością dla MicroStrategy.

Dodaj komentarz