Największa giełda

MicroStrategy Michaela Saylora kupiła w styczniu Bitcoiny o wartości 37,2 mln dolarów

W ciągu stycznia, firma MicroStrategy pod przewodnictwem Michaela Saylora dokonała zakupu kolejnych 850 Bitcoinów o łącznej wartości około 37,2 miliona dolarów. Obecnie, firma dysponuje portfelem zawierającym 190 000 Bitcoinów, które zostały nabyte za łączną kwotę 5,93 miliarda dolarów. Mimo tych inwestycji, ogólne przychody firmy spadły o 6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W niedawnym raporcie MicroStrategy podkreśliło znaczenie przyjęcia sztucznej inteligencji (AI) w strategiach Business Intelligence w ubiegłym roku. Saylor wyraził zadowolenie z postępów firmy, zwracając uwagę na pozyskanie kapitału, który pozwolił na zwiększenie rezerw Bitcoinów oraz na rozwój i wdrożenie narzędzia BI opartego na sztucznej inteligencji, znanego jako MicroStrategy AI.

Ponadto, firma ogłosiła, że od końca września 2023 roku nabyła znaczną ilość Bitcoinów, wykorzystując zmienność rynku w celu uzyskania średniej ceny zakupu poniżej aktualnej ceny Bitcoina. Dokładnie, zakupiono 31 755 Bitcoinów od końca trzeciego kwartału za kwotę 1,25 miliarda dolarów, co przekłada się na średnią cenę 39 411 dolarów za każdego Bitcoina.

Mimo to, w grudniu 2023 roku Saylor zauważył, że zatwierdzenie funduszu typu spot Bitcoin ETF przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może być najważniejszą zmianą na Wall Street od 30 lat.

Ostatnio pojawiły się informacje, że Saylor rozważa sprzedaż akcji MicroStrategy. Według doniesień z 3 stycznia, nawiązał on współpracę z organem regulacyjnym w celu wykonania opcji na akcje MicroStrategy, posiadając 315 000 akcji o wartości około 216 milionów dolarów. Podczas telekonferencji w czwartym kwartale, Saylor wyjaśnił, że otrzymał opcję na akcje w 2014 roku w liczbie 400 000 sztuk.

Dodaj komentarz