Największa giełda

Tajlandia: nowe regulacje zakładają zalegalizowanie siedmiu kryptowalut

cryptocurrency

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przedstawiła szczegóły dotyczące regulacji branży kryptowalut oraz ICO. Przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu i obejmują wymogi uzyskania licencji, wysokość opłat oraz legalizację siedmiu kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, Ripple, oraz Stellar.

The SEC will allow seven cryptocurrencies, used for initial coin offerings (ICOs), to be traded as trading pairs. They are bitcoin, ethereum, bitcoin cash, ethereum classic, litecoin, ripple, and stellar.

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)

SEC nakłada na podmioty zajmujące się obrotem kryptowalutami obowiązek uzyskania licencji, w terminie 90 dni od daty wejścia w życie nowych przepisów. W tym momencie Komisja przewiduje, że ok. 10 firm będzie się ubiegać o takie pozwolenie.

All market participants, including ICO issuers, digital exchanges, brokers and dealers involved with digital asset transactions, are required to register with the SEC within 90 days of the effective date…The participants must also receive the Finance Ministry’s approval to conduct digital asset business.

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)

Zarejestrowanie firmy związanej z kryptowalutami oraz ICO w Tajlandii wiąże się z uiszczeniem opłaty wstępnej w wysokości 5 mln batów (ok. 150 000 USD) oraz opłat rocznych w zależności od obrotu (min. 15 000 USD, max. 620 000 USD). Dodatkowo firma ubiegająca się o licencję musi dysponować kapitałem zakładowym w wysokości 50 mln batów.

3 komentarze do “Tajlandia: nowe regulacje zakładają zalegalizowanie siedmiu kryptowalut”

  1. Pingback: Tajlandia przyznaje licencje trzem giełdom kryptowalut – Kryptowaluty
    • No nie wiem. W Polsce kryptowaluty są legalne, tylko nie wiadomo, jaki haracz trzeba płacić od transakcji (pewnie duży). Tam zakazali w ogóle, teraz zezwolili tylko na kilka kryptowalut, a i tak opłaty za uzyskanie licencji pozwalają na działalność w tym zakresie tylko wielkim korporacjom.

Dodaj komentarz