Największa giełda

Tajwan przygotowuje nowe regulacje dla kryptowalut

Tajwańska Komisja Nadzoru Finansowego potwierdziła, że nowe regulacje kryptowalut powstaną jeszcze w tym roku.

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (FSC) Huang Tien-mu potwierdził, że najwyższy organ kontroli będzie sprawował pieczę nad branżą kryptowalut. Powstaną także nowe regulacje stworzone specjalne dla rynku cyfrowych aktywów. Podmioty działające w branży, przyjęły tę informację z entuzjazmem twierdząc, że kryptowaluty potrzebują regulacji do dalszego rozwoju.

„Naszym następnym krokiem byłaby współpraca branży dostawców usług wirtualnych aktywów z FSC w celu zdefiniowania działań regulacyjnych” – powiedział Wayne Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny XREX.

Z regulacji mają zostać wyłączone tokeny NFT, które ze względu na początkową fazę rozwoju są trudne do jednoznacznego zdefiniowania.

„Ze względu na rozszerzalność i możliwość tworzenia NFT mogą one reprezentować szerokie spektrum rzeczy, od produktów komercyjnych po towary i papiery wartościowe. Dlatego FSC prawdopodobnie potrzebuje więcej czasu, aby opracować odpowiedni zestaw wytycznych dotyczących klasyfikacji NFT”, dodał Huang.

Tajwan poszkodowany w wyniku upadku FTX

Organy regulacyjne operujące na Tajwanie przyjęły podejście bezobsługowe do regulacji kryptowalut, skupiając się jedynie na kwestiach związanych z praniem pieniędzy. To stanowisko uległo jednak zmianie po upadku giełdy FTX, kiedy to okazało się, że wielu poszkodowanych inwestorów to właśnie Tajwańczycy.

Tajwańczycy byli jednymi z największych użytkowników giełdy per capita, przyciągniętymi przez stosunkowo wysokie oprocentowanie depozytów w dolarach amerykańskich w porównaniu z lokalnymi bankami.

Upadek giełdy FTX sprawił, że tajwańskie władze postanowiły przyśpieszyć wysiłki związane z stworzeniem nowych regulacji. Wstępne ramy prawne tajwańskiej Komisji mają powstać do czerwca, a wstępny projekt jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz