Największa giełda

Szwajcarski bank Julius Baer udostępni klientom usługi kryptowalutowe

julius baer seba crypto

Jeden z największych prywatnych banków w Szwajcarii, Julius Baer, nawiązał współpracę ze strartupem kryptowalutowym SEBA Crypto AG, w celu zaoferowania swoim klientom szeregu usług związanych z walutami cyfrowymi. Dzięki partnerstwu bank będzie mógł udostępnić “rozwiązania w zakresie przechowywania, transakcji i inwestycji dla zasobów cyfrowych”.

Julius Baer will enter into a partnership with SEBA to take advantage of their innovative platform and capabilities in order to provide Julius Baer clients with leading-edge solutions in the area of digital assets to meet an increasing demand. Through this partnership, which will come into effect upon the granting of the FINMA banking and securities dealer licence to SEBA, Julius Baer plans to extend its service range providing storage, transaction and investment solutions for digital assets.

Bank Julius Baer

Bank Julius Baer został założony w 1890 roku w Zurychu i w 2014 roku zajął 1202 miejsce w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie wg magazynu Forbes. Jest obecny w 29 krajach w Europie, Środkowym Wschodzie, Azji oraz Ameryce Łacińskiej. Od 2018 r. bank posiada udziały mniejszościowe w firmie SEBA Crypto AG.

Startup SEBA został zapoczątkowany w 2017 r. i jego główną ideą jest zostanie “jednym z pierwszych na świecie licencjonowanych i nadzorowanych uniwersalnych banków kryptograficznych”. W trzecim kwartale 2019 r. rozpoczną się przygotowania startupu do przeprowadzenia ICO.

Partnerstwo Julius Baer i SEBA Crypto wejdzie w życie jak tylko startup uzyska licencję FINMA na bankowość i pośrednictwo w obrocie papierami wartościowymi.

1 komentarz do “Szwajcarski bank Julius Baer udostępni klientom usługi kryptowalutowe”

  1. Pingback: FINMA przyznaje licencje dwóm bankom działającym w obszarze kryptowalut – Kryptowaluty

Dodaj komentarz