Największa giełda

Nasdaq zamierza uruchomić Crypto Custody do końca czerwca

Usługa przechowywania kryptowalut oferowana przez Nasdaq ma być odpowiedzią na zapotrzebowania ze strony inwestorów instytucjonalnych.

Według Bloomberga, Nasdaq zamierza uruchomić swoja usługę Crypto Custody do końca drugiego kwartału 2023. O swoich planach Nasdaq poinformował po raz pierwszy we wrześniu ubiegłego roku starając się odpowiedzieć na potrzeby inwestorów instytucjonalnych. Szczególnego znaczenia może nabrać usługa Nasdaq po upadku dużych graczy na rynku kryptowalut, jak FTX oraz kryptobanków Silvergate i Signature.

Nasdaq spodziewa się w tym roku uruchomić usługi przechowywania kryptowalut, dołączając do rosnącej puli tradycyjnych firm finansowych wchodzących do sektora po fali bankructw – napisał Bloomberg.

Starszy wiceprezes i szef aktywów cyfrowych Nasdaq, Ira Auerbach, powiedział że giełda pracuje nad uzyskaniem wymaganych zgód regulacyjnych oraz nad przygotowaniem niezbędnej infrastruktury. Aby oferować usługi przechowywania kryptowalut, Nasdaq musi uzyskać statut spółki powierniczej o ograniczonym przeznaczeniu, który nadaje nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS).

Nasdaq nie będzie pierwszą dużą firmą finansowa oferującą usługi powiernicze dla kryptowalut. W 2022 roku BNY Mellon, najstarszy bank w Stanach Zjednoczonych uruchomił usługi kryptograficzne. Do tego grona zalicza się również Fidelity, która ostatnio rozszerzyła swoją ofertę kryptowalutową także na inwestorów detalicznych. Dzięki temu indywidualni inwestorzy z USA mogą teraz handlować kryptowalutami poprzez konto Fidelity.

Dodaj komentarz