Największa giełda

Ranking kryptowalut – wrzesień 2018

ranking kryptowalut wrzesień 2018

Wrześniowy ranking nie prezentuje zbyt optymistycznego obrazu, prawie cała dziesiątka kryptowalut na czerwono. Kapitalizacja całego rynku ponownie spadła, tym razem o 15 % w stosunku do ubiegłego miesiąca, natomiast dominacja Bitcoina powiększyła się do 52 %.

nastepny Ranking kryptowalut wrzesień 2018

Wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki zaliczyły spadki w stosunku do sierpniowego rankingu, poza Tetherem, którego kapitalizacja wzrosła o 12 % i tym samym pozwoliła USDT wspiąć się na ósme miejsce w rankingu. Wzrosty Tethera spowodowały spadek Cardano i IOTA o jedną pozycję w dół.

Nowe tokeny Tethera stale są dodrukowywane i pomimo, że cena kryptowaluty waha się nieznacznie w okolicy 1 dolara, to kapitalizacja USDT systematycznie rośnie.

Pozostałe kryptowaluty w rankingu nie zmieniły swoich pozycji z sierpniowego rankingu, natomiast ich spadki oscylują w granicach od 7 % na Bitcoinie, aż do 32 % na Ethereum.

Bessa na kryptowalutach, która zaczęła się w styczniu 2018 r. trwa nadal, a kapitalizacja całego rynku spadła już o ponad 70 % w stosunku do szczytu z 7 stycznia 2018 r.

Dodaj komentarz