Największa giełda

Ranking kryptowalut styczeń 2021

Mamy za sobą rekordowy miesiąc w historii kryptowalut, Bitcoin osiągnął nowe szczyty na poziomie prawie 42 000 dolarów, a kapitalizacja całego rynku cyfrowych aktywów przekroczyła w styczniu bilion dolarów.

ranking kryptowalut styczeń 2021

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 027 192 458 362 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 33 %

Cena Bitcoina obecnie waha się w granicach 34 000 $, co oznacza wzrost o 17 % w stosunku do ubiegłego miesiąca. Ostatni rekord cenowy został wyznaczony przez BTC 8 stycznia i wynosił 41 941 dolary.

Ethereum również zanotowało imponujące rezultaty w styczniu, cena w stosunku do grudnia wzrosła o 81 %. ETH również wyznaczyło w tym miesiącu nowe ATH na poziomie 1 467 dolarów.

Na trzeciej pozycji w tym miesiącu znalazł się ponownie XRP, dosłownie rzutem na taśmę zyskując w ciągu kilku ostatnich dni kilkaset procent wzrostu i tym samym odrabiając grudniowe straty, które spowodowane zostały pozwem złożonym przeciwko kryptowalucie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Po tych spadkach nie ma już śladu i XRP wraca do poziomów z listopada 2020 roku.

Piąte miejsce zajmuje Polkadot z 84 % wzrostu, na szóstym miejscu Cardano 97 % wzrostu a na siódmym Chainlink 95 % wzrostu.

Ósma pozycja należy w styczniu do Litecoina, który zanotował tylko 6 % na plusie.

Dziewiąte miejsce zajmuje Stellar z imponującym wzrostem 146 %.

Ostatnie dziesiąte miejsce w dzisiejszym zestawieniu zajął Bitcoin Cash z umiarkowanym wzrostem 24 %.

W dzisiejszym rankingu dziesięciu najlepszych kryptowalut nie ma Binance Coin, ale za chwilę może się to zmienić, ponieważ dzisiaj kryptowaluta wyznaczyła nowe ATH na poziomie prawie 50 dolarów.

Dodaj komentarz