Największa giełda

Ranking kryptowalut maj 2019

ranking maj 2019

Nastały czasy prawdziwych wzrostów na kryptowalutach, całkowita kapitalizacja cyfrowych walut zwiększyła się aż o 55 % w ciągu mijającego miesiąca. Wszystkie pozycje z pierwszej dziesiątki zanotowały wzrosty, a rekordową wartością w maju było +246 %.

Ranking kryptowalut maj 2019

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 261 743 700 103 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: +55 %

Bitcoin w maju zwiększył swoją wartość o 59 %, osiągając cenę ponad 8300 $. W ślad za nim podążyły inne kryptowaluty, niektóre zaliczając nawet dużo większe wzrosty.

Pierwsza trójka kryptowalut nie zmieniła się i nadal króluje Bitcoin za nim Ethereum i XRP, które wzrosły odpowiednio 63 % i 43 %.

Na czwartej pozycji uplasował się Bitcoin Cash osiągając imponujący wzrost +77 % i wyprzedzając tym samym EOSa i Litecoina.

EOS i LTC nie pozostały jednak daleko w tyle ponieważ ich cena również mocno się zwiększyła, +62 % i + 55%.

Na siódmym miejscu utrzymał się Binance Coin po raz kolejny osiągając nowe ATH i ustanawiając cenę 32,14 $.

Ósmą pozycję w zestawieniu zajął rekordzista majowych wzrostów, czyli Bitcoin SV. Pożywkę dla wzrostów na BSV zapewniał jego twórca i orędownik – Craig Wright, który po raz kolejny zgłosił swoje roszczenia do pseudonimu Satoshi Nakamoto. Jak widać jego działania niezwykle dobrze wpływają na cenę BSV, zapewniając mu w tym miesiącu rekordowy wzrost 246 %.

Na dziesiąte miejsce spadł Stellar, którego cena wzrosła stosunkowo niewiele w porównaniu do pozostałych kryptowalut z pierwszej dziesiątki, tylko o 33 %.

Dodaj komentarz