Największa giełda

Ranking kryptowalut – listopad 2023

Rynek kryptowalut po okresie szybkiego wzrostu, w listopadzie nieco wyhamował. Bitcoin znajduje sie blisko ważnych poziomów w okolicy 38 tys. dolarów i na razie nie ma siły ich pokonać.

ranking kryptowalut listopad 2023

Kapitalizacja kryptowalut ogółem: 1 501 665 232 030 $

Zmiana w stosunku do ubiegłego miesiąca: 12 %

Bitcoin w ciągu ubiegłego miesiąca zyskał 9 % i jego cena obecnie wynosi ponad 38 tys. dolarów.

Ethereum pokonało w końcu magiczną barierę 2 000 dolarów zyskując w listopadzie 14 %.

BNB znajdujące się na czwartym miejscu straciło 1 % w ubiegłym miesiącu. Ma to związek z ugodą jaką podpisała giełda Binance i Departament Stanu USA oraz abdykowaniem ‘CZ’ z funkcji CEO.

Na szóste miejsce wspięła się w dzisiejszym rankingu Solana zyskująca aż 39 % w listopadzie.

Ósmą pozycję zajmuje Cardano z ładnym 24 % wzrostem

Miejsce dziewiąte należy w tym miesiącu do Dogecoina zyskującego 19 %.

Dzisiejszy ranking zamyka Tron z 4 % wzrostem ceny w listopadzie.

Najważniejsze wiadomości z minionego miesiąca

Richard Teng nowym szefem Binance

Wiadomość o zrezygnowaniu Changpeng Zhao z roli CEO giełdy Binance wstrząsnęła całym światem kryptowalut. Na stanowisko nowego dyrektora generalnego wybrano Richarda Tenga, którego głównym celem wydaje się być przestrzeganie regulacji oraz nawiązywanie współpracy z państwowymi organami kontrolnymi.

Zbliża się hard fork w sieci Cosmos?

Miejscowa waluta Cosmos Hub, czyli ATOM, doświadczyła umiarkowanego spadku wartości po ogłoszeniu przez twórcę projektu Cosmos, Jae Kwona, planów podziału blockchaina na dwie części. Pewien obserwator uznaje potencjalny hard fork za korzystny dla społeczności inwestorów.

Santander Private Bank wprowadza ofertę handlu BTC i ETH

Santander Private Banking International, należące do hiszpańskiego potentata finansowego Banco Santander, ogłosiło, że zamożni klienci posiadający konta w Szwajcarii będą mogli korzystać z usług zakupu, sprzedaży i przechowywania bitcoina (BTC) oraz etheru (ETH) – informuje wewnętrzne ogłoszenie.

BlackRock składa wniosek o ETF na Ethereum

BlackRock w listopadzie zarejestrował fundusz iShares Ethereum Trust, a następnie za pośrednictwem Nasdaq złożył wniosek o zatwierdzenie nowego funduszu ETF typu spot na ETH.

To posunięcie jest rezultatem zarejestrowania nazwy funduszu w poprzednim miesiącu oraz złożenia przez Nasdaq wniosku 19b-4 do SEC w celu uzyskania zgody na spotowy fundusz ETF. BlackRock złożył formularz S-1 dotyczący iShares Ethereum Trust, który jest funduszem typu spot ETF.

Dodaj komentarz