Największa giełda

Nowy szef Binance – Richard Teng

Wieść o rezygnacji Changpeng Zhao z funkcji CEO giełdy Binance odbiła się szerokim echem w całym kryptowalutowym półświatku. Na nowego prezesa został wyznaczony Richard Teng, którego głównym mottem wydają się być zgodność z regulacjami i współpraca z państwowymi organami kontroli.

Richard Teng to doświadczony lider z ponad trzydziestoletnim stażem w obszarze usług finansowych i regulacji. Dołączył do zespołu Binance w sierpniu 2021 roku, obejmując rolę dyrektora generalnego w Binance Singapore.

W krótkim czasie rozszerzył swoje obowiązki, pełniąc funkcje związane z obszarem MENA, regionem europejskim i ostatecznie wszystkimi obszarami poza Stanami Zjednoczonymi w roli Szefa Rynków Regionalnych w Binance. Na tym stanowisku kierował zespołami regionalnymi, mając na celu nawiązywanie strategicznych partnerstw, wspieranie innowacyjnego ekosystemu i rozwijanie infrastruktury kryptowalutowej w konkretnych regionach.

Przed przyłączeniem się do Binance, Richard pełnił funkcję dyrektora generalnego w Urzędzie Regulacji Usług Finansowych w Abu Dhabi Global Market (ADGM), gdzie zdobył uznanie jako jeden z najbardziej innowacyjnych organów regulacyjnych na świecie.

Jego bogate doświadczenie obejmuje także wcześniejsze stanowiska dyrektora ds. regulacji na Giełdzie Singapurskiej (SGX) oraz dyrektora ds. finansów korporacyjnych w Monetary Authority of Singapore. Uzyskał tytuł magistra finansów stosowanych (z wyróżnieniem) na Uniwersytecie Australii Zachodniej oraz tytuł licencjata z rachunkowości na Uniwersytecie Technologicznym w Nanyang.

W świetle ostatnich problemów regulacyjnych, osoba Tenga wydaje się być idealna na stanowisko dyrektora generalnego Binance. Po tym jak ‘CZ’ przyznał się do popełnienia przestępstw w zakresie prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu, giełdzie potrzebna jest osoba, która odbuduje wizerunek działania giełdy w zgodzie z przepisami. Decyzja została podjęta w tym tygodniu, kiedy to Departament Stanu USA podał do wiadomości, że udało się dojść do porozumienia, w wyniku którego giełda zapłaci ponad 4 miliardy dolarów kary, a Changpeng Zhao zrezygnuje z funkcji CEO.

Dodaj komentarz