Największa giełda

Ranking kryptowalut – lipiec 2018

ranking kryptowalut lipiec 2018

Na początku sezonu wakacyjnego kryptowaluty z pierwszej dziesiątki kontynuują spadki, kapitalizacja całego rynku wciąż spada i w stosunku do szczytu z 7 stycznia 2018 r. spadła już o prawie 70 %.

zmiana % Ranking kryptowalut lipiec 2018

Lipcowy ranking przedstawia się bardzo podobnie do tego z poprzedniego miesiąca, różni się jednak mniejszą kapitalizacja. Pierwsza dziewiątka kryptowalut zaliczyła spadki rzędu od 14 % w przypadku Bitcoina do 43 %, które odnotowała IOTA.

Zmiana miejsc nastąpiła tylko w przypadku Stellara i Cardano, które wymieniły się na pozycjach 7 i 8. Pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziewiątki utrzymały swoje miejsca z czerwcowego zestawienia.

Zaskoczeniem lipcowego rankingu jest kryptowaluta, która pojawiła się na dziesiątym miejscu, jest nią Tether (USDT), który jest powiązany z dolarem w stosunku 1:1. Cena Tethera oscyluje w granicach 1 USD, natomiast liczba jednostek USDT stale jest powiększana, poprzez dodruk. To powoduje, że Tether przesuwa się w górę w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji. Market cap USDT wzrósł o 8 % w stosunku do początku czerwca.

1 komentarz do “Ranking kryptowalut – lipiec 2018”

Dodaj komentarz