Ranking kryptowalut – czerwiec 2018

Ranking kryptowalut czerwiec 2018

Maj okazał się miesiącem spadków na kryptowalutach i z początkiem czerwca kapitalizacja całego rynku jest mniejsza o 25 % w stosunku do początku ubiegłego miesiąca, z dominacją Bitcoina sięgającą 38,5 %.

Ranking kryptowalut czerwiec 2018 nr 2

Pierwsze pięć miejsc w czerwcowym rankingu nie uległo zmianom, jednak cena każdej z kryptowalut spadła w stosunku do początku maja; Bitcoin o 17 %, Ethereum o 13 %, Ripple o 25 %, Bitcoin Cash o 24 % oraz EOS o 25 %.

Szóstą pozycję zajmuje Litecoin a siódmą Cardano, odwrotnie niż w zeszłym miesiącu. Cena Litecoina spadła o 19 %, a Cardano o 33 %.

Miejsce ósme zajmuje Stellar z ceną niższą o 31 %.

Na dziewiątą pozycję powróciła IOTA, jedna z niewielu kryptowalut, której cena nie spadła i jest porównywalna jak na początku ubiegłego miesiąca.

Ostatnie dziesiąte miejsce zajmuje w tym miesiącu Tron, który odnotowuje spadki rzędu 55 %. Ceny kryptowaluty nie uratowało nawet przejście na własny blockchain dwa dni temu (31 maja).

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut, której szczyt przypadł na początek stycznia 2018 r. sukcesywnie spada, na dzień dzisiejszy już o 60 %.

Powiązane posty

Dodaj komentarz