Największa giełda

RaiBlocks – ulepszony Bitcoin bez opłat i problemów ze skalowalnością

RaiBlocks (XRB) jest kryptowalutą, która została uruchomiona pod koniec października 2017 r. a już zdążyła uplasować się na 17 miejscu w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji.

XRB został stworzony z myślą o błyskawicznych i tanich płatnościach typu peer to peer czyli w tym samym celu co Bitcoin. RaiBlocks jest jednak inny od Bitcoina, oferuje szybkie płatności prawie bez opłat, nieograniczoną skalowalność i potwierdzanie transakcji metodą delegated Proof of Stake czyli przy wykorzystaniu minimalnych zasobów energii. Więcej o RaiBlocks znajdziecie na stronie z opisem kryptowaluty.

EDIT: Pod koniec stycznia miał miejsce rebranding RaiBlocks, kryptowaluta zmieniła nazwę na Nano.

Wykres kursu Nano (NANO)

Kryptowaluta znajduje się obecnie na niszowych giełdach typu BitGrail, Mercatox, BitFlip oraz RightBTC. Ale to się może szybko zmienić ponieważ na giełdzie Binance (nr 1 na świecie w rankingu giełd coinmarketcap.com) trwa w tym momencie głosowanie wśród użytkowników, na kryptowalutę która ma zostać dodana na platformę. Jak na razie RaiBlocks jest niekwestionowanym liderem z poparciem 53 %.

Ostatnio na forum reddit.com pojawiły się plotki o rebrandingu RaiBlocks na kryptowalutę o nazwie Nano i jej rzekomej współpracy z platformą Dadi, oferującą usługi w zdecentralizowanej chmurze, bazującej na technologii blockchain. Przedsprzedaż ICO Dadi rusza 22 stycznia. Zespół RaiBlocks nie potwierdził tej informacji ale także wyraźnie jej nie zaprzeczył.

There’s been a shedload of rebrand suggestions lately. Looks like someone went to a lot of trouble to put this one together.

Zespół RaiBlocks

3 komentarze do “RaiBlocks – ulepszony Bitcoin bez opłat i problemów ze skalowalnością”

  1. Pingback: Raiblocks zmienia się na Nano – Kryptowaluty
  2. Pingback: KuCoin dodaje RaiBlocks, giełda KuCoin alternatywą dla Binance? – GIEŁDY KRYPTOWALUT

Dodaj komentarz