Największa giełda

ProShares Bitcoin Futures ETF zatwierdzony przez SEC

Według raportu New York Times, jutro na giełdzie NYSE zostanie uruchomiony ProShares Bitcoin Futures ETF.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd już w piątek sygnalizowała zielone światło dla funduszy ETF na Bitcoina, opartych o kontrakty terminowe. Zgodnie z najnowszym raportem NYT, pierwsze fundusze tego typu ujrzą światło dzienne już jutro.

„2021 zostanie zapamiętany jako kamień milowy” – powiedział Michael Sapir, dyrektor generalny ProShares.

Firma ProShares rozpoczęła starania o wprowadzenie rzeczonego ETF-a już ubiegłego lata. Fundusz jest powiązany z kontraktami terminowymi na BTC, którymi handluje się na Chicago Mercantile Exchange (CME).

Zielone światło od SEC

ETF na kontrakty terminowe na Bitcoina daje inwestorom możliwość zainwestowania w Bitcoina, ale bez konieczności angażowania się w ryzyko związane z posiadaniem samej kryptowaluty.

Jest to również dla SEC droga bardziej akceptowalna. Przewodniczący SEC Gary Gensler, dał jasno do zrozumienia, że instrumenty oparte na kontraktach terminowych mają dużo większą szansę na poparcie ze strony SEC.

„Nie mogę się doczekać przeglądu takich dokumentów przez personel” – powiedział przewodniczący SEC pod koniec września.

Niektórzy analitycy przewidują, że uruchomienie takiego ETF-a będzie pomostem do wprowadzenia funduszy opartych o samego Bitcoina.

Od piątku cena Bitcoina zareagowała bardzo pozytywnie na te informacje, wznosząc się powyżej poziomu 60 tys. dolarów. Do ustanowienia nowego rekordu cenowego brakuje Bitcoinowi już tylko kilka procent. Przypomnijmy że ostatnie ATH Bitcoin zanotował w kwietniu tego roku, przy cenie powyżej 64 800 dolarów.

Dodaj komentarz