Największa giełda

ARK Cathie Wood inwestuje w fundusz ETF ProShares Bitcoin i pozbywa się udziałów w Grayscale

ARK Cathie Wood dokonał znaczących zmian w swoim portfelu inwestycyjnym, kupując fundusz ETF ProShares Bitcoin, po zbyciu udziałów w Grayscale Holdings. Fundusz inwestycyjny zakupił 4,3 miliona akcji ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) o wartości 9,2 miliona dolarów, a także dokonał sprzedaży akcji Coinbase o wartości 27,6 miliona dolarów.

Wartość udziałów ProShares została oszacowana na 9,2 miliona dolarów na podstawie cen zamknięcia. Zgodnie z powiadomieniem o transakcji przesłanym pocztą elektroniczną, narzędzie inwestycyjne Cathie Wood przeprowadziło również sprzedaż akcji Coinbase (COIN) o wartości 27,6 miliona dolarów i zakupiło 20 000 akcji funduszu ETF Ark 21Shares Active Bitcoin Future Strategy.

Fundusz giełdowy ProShares, który rozpoczął działalność w październiku 2021 r. jako pierwszy amerykański fundusz ETF związany z bitcoinem, obecnie stanowi 5,03% portfela szóstego co do wielkości funduszu ARK Next Generation Internet ETF (ARKW). Warto zauważyć, że fundusz nie posiada już żadnych akcji GBTC, a ostatnia sprzedaż miała miejsce 20 grudnia. Mimo sprzedaży, Coinbase nadal pozostaje największym pakietem funduszu, stanowiąc nieco poniżej 12% portfela nawet po środowej sprzedaży 148 885 akcji.

Te zmiany w portfelu następują przed oczekiwaną w przyszłym miesiącu decyzją Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dotyczącą zezwolenia na handel funduszami ETF typu spot bitcoin w USA. Zarówno Grayscale, jak i Ark 21Shares złożyły wnioski o fundusze ETF do organu regulacyjnego, który obecnie rozpatruje sprawę.

Dodaj komentarz