Największa giełda

Polygon (MATIC) robi ogromny krok naprzód w kierunku Polygon 2.0

Aktualizacja tokena POL jest już dostępna w sieci głównej Ethereum.

W ostatnich dniach miała miejsce istotna aktualizacja na drodze do wdrożenia Polygon 2.0, który ma na celu rozwijanie warstwy wartości w Internecie. Aktualizacja do POL rozpoczęła się w głównej sieci Ethereum po wielu miesiącach prac rozwojowych, konsultacjach społeczności i udanym uruchomieniu sieci testowej.

POL, nowej generacji token o dużej wydajności, będzie zasilać szeroki ekosystem warstwy 2 oparty na zerowej wiedzy, korzystając z natywnego protokołu ponownego obstawiania. Ten protokół pozwala posiadaczom POL na weryfikację wielu łańcuchów oraz na pełnienie różnych ról na każdym z tych łańcuchów, takich jak sekwencjonowanie, generowanie dowodów opartych na zerowej wiedzy (ZK), uczestnictwo w komisjach ds. dostępności danych itp.

Aktualizacja POL otwiera również drogę do kolejnych kamieni milowych w ramach planu Polygon 2.0, takich jak uruchomienie nowej warstwy stakingowej dla Polygon L2, aktualizacja Polygon PoS do zkRollup oraz wdrożenie zaawansowanego protokołu interoperacyjności opartego na ZK i współdzielonej płynności dla wszystkich tych L2. Więcej szczegółów znajdziesz w dokumencie “Polygon 2.0 Vision” i w PIP-18: Polygon 2.0 Phase 0 – Frontier.

Często zadawane pytania:

Czy istnieją jakieś działania, które muszę podjąć dzisiaj jako użytkownik Polygon PoS, użytkownik Polygon zkEVM lub posiadacz MATIC?

Nie, ta aktualizacja nie wprowadza obecnie zmian w istniejących systemach w sieciach Polygon PoS ani Polygon zkEVM. Wszystkie istniejące kontrakty będą nadal działać zgodnie z wcześniejszymi zasadami. Jeśli chciałbyś wziąć udział w zarządzaniu tym procesem i podzielić się swoją opinią, możesz dołączyć do dyskusji na forum.

Czy istnieją jakieś działania, które muszę podjąć dzisiaj jako operator węzła lub obserwator?

Nie, nie ma potrzeby podejmowania działań w tej chwili. Możesz wyrazić swoją opinię na temat sugerowanych zmian w PIP-ach i monitorować Github oraz forum w poszukiwaniu nowych wersji oprogramowania węzła, aby upewnić się, że są one zgodne z danym łańcuchem, gdy PIP zostaną zatwierdzone przez społeczność.

Czy istnieją jakieś działania, które muszę podjąć dzisiaj jako programista aplikacji lub narzędzi?

Nie, nie ma konieczności podejmowania działań w tej chwili. Przeczytaj odpowiednie PIP, wyraź swoją opinię na temat sugerowanych zmian i przeanalizuj, czy jakiekolwiek zmiany mogą wpłynąć na działanie twoich inteligentnych kontraktów. Twórcy aplikacji w Polygon PoS nie powinni zauważyć znaczących zmian.

Dodaj komentarz