Największa giełda

Google Cloud ogłasza współpracę z Polygon

Gigant technologiczny poinformował, że będzie „strategicznym dostawcą chmury” dla protokołów Polygon.

Google Cloud współpracuje z Polygon Labs, aby pomóc programistom w łatwym tworzeniu i uruchamianiu produktów Web3 i zdecentralizowanych aplikacji na blockchainie warstwy 2 opartym na Ethereum.

Najnowsze partnerstwo zaowocuje wprowadzeniem przez Google Cloud swojego Blockchain Node Engine – usługi hostingu węzłów giganta technologicznego – do ekosystemu Polygon. Dzięki temu deweloperzy będą mogli bardziej skupić się na budowaniu protokołu, zachowując jednocześnie pełną kontrolę nad tym, gdzie węzły są wdrażane, — podała firma w oświadczeniu wydanym podczas konferencji Consensus 2023 w Austin w Teksasie.

„Dzisiejsze ogłoszenie z Google Cloud ma na celu zwiększenie przepustowości transakcji, umożliwiając przypadki użycia w grach, zarządzaniu łańcuchem dostaw i DeFi”, powiedział w oświadczeniu prezes Polygon Ryan Wyatt, dodając: „To utoruje drogę jeszcze większej liczbie firm do przyjęcia technologii blockchain poprzez Polygon”.

Tańsze i szybsze transakcje na blockchainie Polygon

Dodatkowo Google Cloud twierdzi, że współpraca pomoże również protokołowi Polygon rozwinąć strategię innowacji o zerowej wiedzy, potencjalnie czyniąc transakcje tańszymi i szybszymi. „Wstępne testy mające na celu uruchomienie dowodu zerowej wiedzy Polygon zkEVM na przykład w Google Cloud zaowocowały znacznie szybszymi i tańszymi transakcjami w porównaniu z istniejącą konfiguracją” – czytamy w oświadczeniu.

Dodaj komentarz