Największa giełda

PayPal wprowadzi usługę kupna i sprzedaży kryptowalut

  • PayPal umożliwi kupno, sprzedaż i przechowywanie krypowalut
  • Usługa początkowo będzie dostępna na terenie USA.

PayPal ogłosił że zamierza wprowadzić usługi kupna, sprzedaży i przechowywania kryptowalut dla swoich klientów ze Stanów Zjednoczonych. Klienci będą mieć też możliwość płacenia kryptowalutami w 26 milionach punktów sprzedażowych od 2021 roku.

Początkowo usługa będzie dotyczyła bitcoin, ethereum, bitcoin cash i litecoin ale niewykluczone że w przyszłości ta lista zostanie rozszerzona. PayPal będzie współpracował z firmą Paxos Trust, znaną z uruchomienia stablecoina Paxos.

Płatności w kryptowalutach będą rozliczane za pomocą walut fiducjarnych, między innymi dolara, co oznacza że sprzedawcy nie będą otrzymywali zapłaty w postaci kryptowalut. Aby uruchomić taką usługę PayPal musiał uzyskać licencję nowojorskiego Departamenu ds. Usług Finansowych.

PayPal planuje też implementację usługi w swojej mobilnej wersji Venmo oraz ekspansję na inne kraje poza Stanami Zjednoczonymi w pierwszej połowie 2021 roku.

Wiadomość ta jest prawdziwym newsem dla całej branży kryptowalut, głównie ze względu na olbrzymi zasięg jakim dysponuje PayPal. Usługi PayPal są wykorzystywane przez prawie 350 mln użytkowników na całym świecie a w ciągu drugiego kwartału 2020 roku PayPal przetworzył transakcje warte ponad 200 mld $.

Dodaj komentarz