Największa giełda

Google zaakceptuje płatności kryptowalutowe za pośrednictwem Coinbase

Już od przyszłego roku część użytkowników Google będzie mieć możliwość płacenia kryptowalutami za usługi w chmurze.

Google poważnie decyduje się na kryptowaluty

Według informacji opublikowanej na stronie CNBC, globalny gigant Google, już za parę miesięcy zacznie wprowadzać opcję płacenia kryptowalutami za usługi w chmurze. Początkowo płatności w walutach cyfrowych za usługi Google Cloud Platform zostaną zaoferowane niewielkiej ilości klientów. Będzie to możliwe dzięki integracji z usługą Coinbase Commerce, powiedział Amit Zavery, wiceprezes i dyrektor generalny oraz szef platformy w Google Cloud.

Coinbase Commerce obsługuje obecnie dziesięć kryptowalut, w tym między innymi Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum i Litecoin. Google oznajmiło też, że z biegiem czasu platforma Google Cloud zamierza rozszerzyć usługę płatności kryptowalutowych o kolejnych klientów.

Usługi w chmurze to obecnie gałąź, z której Google Alphabet generuje 9 % przychodów, co oznacza kilkuprocentowy wzrost z niecałych 6 % w ubiegłym roku. Uważa się, że informacja o akceptacji kryptowalut może przyciągnąć do Google Cloud firmy zainteresowane najnowocześniejszymi rozwiązaniami, szczególnie że konkurenci w branży do tej pory nie zdecydowali się na taki krok.

Coinbase przenosi swoje usługi do Google Cloud

Wraz z ogłoszeniem Google, giełda Coinbase poinformowała, że przeniesie swoje aplikacje związane z danymi do Google, rezygnując jednocześnie z usług długoletniego partnera, jakim jest wiodącą na rynku platforma Amazon Cloud.

Poza akceptacją płatności kryptowalutowych, Google oznajmiło że przygląda się Coinbase Prime, usłudze która pozwala organizacjom w bezpieczny sposób przechowywać kryptowaluty i dokonywać za ich pomocą transakcji. Szef platformy Google Cloud Zavery, powiedział że firma będzie eksperymentować żeby zobaczyć, jak może uczestniczyć w zarządzaniu aktywami kryptowalutowymi.

coinbase baner do rejestracji

Dodaj komentarz