Największa giełda

MetaMask integruje się z PayPalem!

Użytkownicy MetaMaska mogą już teraz kupować Ethereum za pomocą systemu PayPal.

Usługa została dziś wdrożona dla niewielkiej grupy użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i zostanie udostępniona wszystkim kwalifikującym się klientom z USA w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Ta integracja z PayPal pozwoli naszym użytkownikom w USA nie tylko bezproblemowo kupować kryptowaluty za pośrednictwem MetaMask, ale także łatwo eksplorować ekosystem Web3 – powiedział Lorenzo Santos, menedżer produktu MetaMask.

Aby skorzystać z nowo dodanej funkcji należy zalogować się do aplikacji Mobile MetaMask, nacisnąć przycisk Kup i wybrać PayPal. Następnie system automatycznie przekieruje użytkownika na stronę logowania PayPal.

MetaMask a prywatność

MetaMask jest najpopularniejszym dostawcą portfela przeglądarkowego na całym świecie. Umożliwia przechowywanie Ethereum i tokenów ERC-20, a także integrację ze zdecentralizowanymi aplikacjami obejmującymi NFT, gry, DeFi czy metaverse.

Ostatnia decyzja firmy dotycząca zbierania adresów IP użytkowników, spotkała się jednak z negatywnym przyjęciem w całej branży. Do tej pory MetaMask był całkowicie anonimowy i darmowy, od teraz jednak użytkownicy muszą liczyć się z gromadzeniem adresów IP przez firmę, które w przyszłości mogą zostać przekazane odpowiednim władzom.

Niestety w przyszłości można oczekiwać, że podobne zmiany będą dotyczyć wszystkich portfeli kryptowalutowych, które dzisiaj są anonimowe. Planowane regulacje w Unii Europejskiej zakładają wymóg weryfikacji użytkowników przez dostawców tzw. portfeli niehostowanych, czyli takich jak MetaMask czy Trezor.

Dodaj komentarz