Największa giełda

MicroStrategy po kolejnych zakupach BTC

W ostatnim tygodniu, spółka nabyła dodatkowe 1 045 bitcoinów, posiadając obecnie 140 000 BTC.

Gorący zwolennik bitcoina Michael Saylor, poinformował na Twitterze, że jego spółka nabyła w minionym tygodniu dodatkowe 1 045 bitcoinów. Nabyte za gotówkę BTC są teraz częścią majątku cyfrowego MicroStrategy, opiewającego na 140 000 bitcoinów.

MicroStrategy nabyła dodatkowe 1045 #bitcoin za ~29,3 miliona dolarów przy średniej cenie 28016 dolarów za bitcoina.

Na dzień 4.04.2023 @MicroStrategy posiada 140 000 bitcoinów zakupionych za ~ 4,17 miliarda dolarów po średniej cenie 29 803 dolarów za bitcoina – napisał Saylor na Twitterze.

Niech Was nie zmyli fakt, że o ostatnich zakupach MicroStrategy pisaliśmy zaledwie tydzień temu, dzisiejsza informacja jest aktualna i wygląda na to, że spółka założona przez Saylora postanowiła zaokrąglić sumę posiadanych BTC do równiutkich 140 000.

Jak na zakupy bitcoina reagują akcje spółki?

Akcje MicroStrategy (MSTR) spadały wczoraj o około 2,7 %, ale przez ostatni miesiąc odbiły jednak z poziomu 192 dolarów do prawie 300 dolarów za sztukę. Co stanowi około 50 % wzrost, czyli nieco więcej niż bitcoin, który przez minione 30 dni zanotował około 40 % wzrostu.

Cena spółki wygląda na mocno skorelowaną z kursem BTC, co nie powinno dziwić, ponieważ strategia MicroStrategy opiera się na sukcesywnym powiększaniu portfolio w bitcoinie i w sumie większości inwestorów jest znana z tego, że posiada duże ilości BTC.

W tym zakresie firma MicroStrategy zdobyła duży rozgłos, natomiast nieco inaczej sprawa ma się z macierzystą działalnością spółki, czyli tworzeniem oprogramowaniem i usługami w chmurze. Na uznanie zasługuje fakt, że MicroStrategy chce połączyć obie te działalności, angażując się w tworzenie oprogramowania dla kryptowalut, w tym Lightning Network.

1 komentarz do “MicroStrategy po kolejnych zakupach BTC”

Dodaj komentarz