Największa giełda

Włoski Bank Centralny wybrał Polygon do rozwijania zdecentralizowanych finansów

Sieć Polygon będzie używana przez włoskie instytucje finansowe do eksperymentowania ze zdecentralizowanymi finansami i tokenami bezpieczeństwa.

Centrum innowacji Banku Włoch wybrało projekt zdecentralizowanych finansów ( DeFi ) z udziałem twórcy skalowalnej sieci Ethereum Polygon Labs i dostawcy infrastruktury kryptograficznej Fireblocks, po to aby banki i inne włoskie instytucje finansowe mogły rozwijać swoje usługi DeFi.

Zgodnie z oświadczeniem Milano Hub, centrum włoskiego banku centralnego, projekt tak zwanego ekosystemu Institutional DeFi for Security Token będzie rozwijany przez sześć miesięcy. W tym czasie banki będą mogły eksperymentować ze zdecentralizowaną technologią, w tym przeprowadzać transakcje przy użyciu rozwiązań DeFi w bezpieczny i regulowany sposób.

Do koordynacji przeprowadzanej inicjatywy została wybrana firma konsultingowa Cetif Advisory, wydzielona z Università Cattolica del Sacro Cuore z centrum badawczego Cetif w Mediolanie. Firma będzie sprawować pieczę nad rozwojem projektu i koordynować wspólne wysiłki Polygon Labs, Fireblocks, dewelopera technologicznego Reply, konsultanta prawnego i podatkowego Linklaters oraz studia web3 DVRS.

Uważamy, że niezwykle ważne jest stworzenie warunków, aby DeFi stało się bezpiecznym i otwartym środowiskiem operacyjnym również dla podmiotów nadzorowanych – powiedział w oświadczeniu Imanuel Baharier, dyrektor generalny Cetif Advisory.

Wiele banków centralnych już włączyło się w rozwój zdecentralizowanych finansów i wykorzystanie tokenów bezpieczeństwa. Bank of America w swoim raporcie mówi, że tokenizacja „może zmienić sposób, w jaki wartość jest przekazywana, rozliczana i przechowywana w każdej branży”, dodatkowo może ona przyspieszyć transakcje, obniżając jednocześnie ich koszty i tworząc bardziej wydajną infrastrukturę finansową.

Dodaj komentarz