Największa giełda

Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się od stycznia

Z najnowszego raportu Crypto.com wynika, że liczba użytkowników kryptowalut pod koniec czerwca 2021 roku osiągnęła 221 milionów. 

Crypto.com oszacował, że jest to liczba ponad dwukrotnie wyższa niż w styczniu 2021 roku, kiedy populacja kryptowalut wynosiła 106 milionów.

crypto.com populacja krypto

Najsilniejszy wzrost branża zanotowała pomiędzy kwietniem a majem 2021, kiedy to globalna liczba użytkowników wzrosła z 142 milionów do 203 milionów.

Crypto.com zestawił również procentowo ilość użytkowników posiadających Bitcoina, Ethereum i pozostałe altcoiny. Okazuje się, że od stycznia 2021 roku liczba posiadaczy BTC spadła o 16 %, Ethereum o 2 %, a liczba osób posiadających pozostałe kryptowaluty wzrosła o 18 %, przy czym największy wzrost nastąpił w maju 2021 roku.

bitcoin ethereum altcoin

Giełda wykorzystuje w swoim raporcie dane pochodzące z sieci w połączeniu z „dodatkowymi parametrami mieszanymi”, aby oszacować liczbę globalnych właścicieli kryptowalut na całym świecie. Najnowsze badanie zawiera dane z 24 głównych światowych giełd kryptowalut, w tym Binance, Coinbase czy Huobi.

Dodaj komentarz