Największa giełda

Lawina scamów na MetaMask. Uważajcie! Fałszywa weryfikacja.

Wraz z popularnością portfela MetaMask rośnie też liczba oszustw. Scam na MetaMask – przeczytaj i dowiedz się jak działają scamerzy próbujący wyłudzić środki użytkowników.

Lawinowo rosnące ostatnio próby oszukania użytkowników portfela MetaMask przybierają popularną wśród oszustów formę phishingu. Próbują oni przekonać użytkowników za pomocą maila, że muszą zweryfikować swój portfel i podpinają linka, który przekierowuje na fałszywą stronę. Nie dajcie się nabrać na tego typu praktyki, MetaMask nie wymaga weryfikacji tożsamości.

metamask scam1

Wszystkie tego typu maile próbują przekierować użytkownika na stronę wyłudzającą informacje, co może w konsekwencji prowadzić do utraty środków. Jeśli otrzymacie tego typu niepokojącą wiadomość, dodatkowo z nadawcą i adresem email wyglądającym wiarygodnie, pierwszą akcją jaką powinniście wykonać jest zweryfikowanie tej informacji na oficjalnej stronie portfela MetaMask. W żadnym wypadku nie podajcie wrażliwych informacji na stronie, na którą zostaniecie przekierowani z maila, najlepiej w ogóle nie wchodźcie na takie witryny, bo z dużym prawdopodobieństwem są zawirusowane.

scam weryfikacja metamask

Często phishing jest wykorzystywany przez oszustów próbujących okraść użytkowników giełd kryptowalut, procesorów płatniczych czy portfeli kryptowalutowych, czyli wszędzie tam gdzie można wykraść pieniądze. Nie tylko branża kryptowalut boryka się z tego typu problemami, w tradycyjnych finansach metoda phishingu jest równie popularna. Często ofiarami padają klienci banków czy brokerów.

Phishing najpopularniejszą metodą scamów

Podany powyżej przykład to rodzaj phishingu stanowiący jeden z najpopularniejszych ostatnio sposobów wyłudzania danych i kradzieży środków. Jeśli Twój adres email “wyciekł” w sieci, to z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz się w kręgu zainteresowania scamerów próbujących oszukać nieświadomych użytkowników.

fałszywa weryfikacja metamask

Na naszej stronie często piszemy o tego typu przypadkach, żeby uczulić jak największą liczbę czytelników naszego portalu. Jest to bardzo istotne działanie, ponieważ czytając komentarze pod wpisami cały czas widzimy, że problem jest wciąż aktualny i wciąż część osób daje się nabrać na tego typu nieuczciwe praktyki. Zatem zapraszamy do czytania i podzielenia się w komentarzach Waszymi własnymi doświadczeniami z phishingiem.

3 komentarze do “Lawina scamów na MetaMask. Uważajcie! Fałszywa weryfikacja.”

  1. Ludzie, proszę uważać, to jest fake ! Metamask ma weryfikacje, jeżeli wam mówią ze nie ma, to jest robione tylko dlatego, żeby można było was oszukać, jeżeli nie będzie zrobiona, dodatkowa weryfikacja, oni prosto mogą włamać się na konto ! Metamask już to uregulował, i w niedawnym czasie zmienił politykę, teraz już po wpłacie większych pieniędzy one są niedostępne, do wypłaty, i lezą na nieąkłym portfelu, oczywiście za nim nie będzie zrobiona weryfikacja i nie będzie podpięte konkretne konto. Proszę pisać, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy !!!  +48 880 952 119

    Odpowiedz
  2. Witam wszystkich.
    Mnie również wprowadzono w podstawiona stronę MetaMask i do weryfikacji musiałem wpłacić 1,07eth czyli wartość 7800zl i nagle nie przeszedłem weryfikacji. Jeszcze piszą i innym mailu ze zapraszają mnie do nowego yorku na osobista weryfikacje. W adresie nie ma strony MetaMask tylko samo MetaMask i mówią mi ze to pisze automat dlatego tak jest, czyli już wiem ze zostałem oszukany. W ostatniej wiadomości napisali ze jeżeli nie dokonam weryfikacji wszystkie środki które przelałem z konta giełdowego i osobistego przepadną po 90 dniach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz