Największa giełda

Fidelity otwiera handel kryptowalutami dla inwestorów detalicznych!

Fidelity Crypto zostało udostępnione szerokiemu gronu inwestorów indywidualnych.

Pomimo kryzysów w tradycyjnej bankowości, Fidelity zdecydowało się rozszerzyć swoją usługę handlu kryptowalutami na większość kont detalicznych. Do tej pory platforma Fidelity Crypto dostępna była tylko dla instytucji i niektórych klientów z listy oczekujących. Teraz dostęp do handlu bitcoinami i etherami mają także amerykańscy handlowcy detaliczni.

Analitycy wskazują, że Fidelity Crypto idealnie wstrzeliło się w lukę jaka powstała po upadku banków dostarczających usługi kryptowalutowe, mowa tutaj o Silvergate i Signature, a także Silicon Valley Bank, który obsługiwał dużą część startupów technologicznych.

Usługa tylko dla Amerykanów

Fidelity Crypto oferuje usługi handlu kryptowalutami tylko dla obywateli USA w wieku powyżej 18 lat, którzy mieszkają w jednym z 36 stanów, w których Fidelity Digital Assets świadczy usługi.

Usługa firmy jest otwarta dla nowych i obecnych klientów — nowi klienci muszą utworzyć konto Fidelity Brokerage podczas procesu rejestracyjnego. Dostępne obecnie aktywa to Bitcoin oraz Ethereum.

Firma reklamuje swoją usługę jako wolną od prowizji, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Od każdej transakcji inwestorzy zapłacą 1% opłaty, którą Fidelity określa mianem spreadu i definiuje jako „różnicę między ceną wykonania a ceną, po której Fidelity Digital Assets realizuje twoje zamówienie”.

Z usług Fidelity korzysta obecnie 37,1 miliona kont detalicznych, które mają teraz możliwość handlu kryptowalutami. Według osób znających sprawę, usługa została uruchomiona w ciągu kilku ostatnich tygodni.

Fidelity to firma z długą tradycją regulowana przez amerykańskie organy finansowe, jak choćby SEC. Rozszerzenie usługi handlu kryptowalutami zbiega się w czasie z zaostrzeniem polityki regulacyjnej dla amerykańskiej branży.

SEC ostatnio nie ma dobrej opinii o rynku kryptowalut, co rusz wskazując że niektóre aktywa mogą być nierejestrowanymi papierami wartościowymi. Jednak udostępnienie handlu na Fidelity pozwala mniemać, że z grona zagrożonych aktywów wyłączony może być Bitcoin i Ethereum.

Dodaj komentarz