Idea Bank nieprzyjazny kryptowalutom?

Ostatnio na polskich stronach pojawiła się informacja, że Idea Bank zamknęła rachunki użytkownikowi, który  wykonywał przelewy na giełdy kryptowalutowe. Zdaniem banku klient przeprowadzał działalność niezgodną z prawem. Natomiast zdaniem klienta przyczyną były operacje związane z kryptowalutami. Czyżby Idea Bank dołączył do grupy instytucji finansowych nieprzyjaznych kryptowalutom?

Na forum bitcoin.pl toczy się dyskusja na temat banków przychylnych kryptowalutom i tych, które są im przeciwne. Idea Bank przez użytkowników forum uważany jest ogólnie za przyjazny cyfrowym walutom. Być może opisany powyżej przypadek zamknięcia konta nie ma związku z kryptowalutami, tylko z innymi równolegle zaistniałymi  okolicznościami. Do jednoznacznego określenia stanowiska Idea Banku w stosunku do kryptowalut potrzeba więcej danych.

Według użytkowników forum bitcoin.pl do banków ogólnie przyjaznych kryptowalutom zaliczyć można: PKO SA, PKO BP, Alior czy właśnie Idea Bank. Pojawiają się też sprzeczne opinie użytkowników, którym odmówiono założenia konta w Alior Banku po przedstawieniu profilu działalności związanej z kryptowalutami. Natomiast banki, które raczej nie chcą mieć do czynienia z cyfrowymi walutami to: mbank, BZ WBK, BPH, ING. Choć i tutaj znajdziemy wyjątki.

Być może stanowisko banków nie zawsze ma związek z ogólną sympatią czy antypatią w stosunku do kryptowalut, ale też z profilem działalności, którą wykonuje właściciel konta. Czy jest to konto prywatne czy firmowe, jak dużymi kwotami pieniędzy obraca, a przede wszystkim jakie ryzyko niesie ze sobą jego działalność.

 

2 komentarze do “Idea Bank nieprzyjazny kryptowalutom?”

  1. Pingback: Czy Polska podąży śladem Bułgarii? – Kryptowaluty

Dodaj komentarz