Największa giełda

Idea Bank nieprzyjazny kryptowalutom?

Ostatnio na polskich stronach pojawiła się informacja, że Idea Bank zamknęła rachunki użytkownikowi, który  wykonywał przelewy na giełdy kryptowalutowe. Zdaniem banku klient przeprowadzał działalność niezgodną z prawem. Natomiast zdaniem klienta przyczyną były operacje związane z kryptowalutami. Czyżby Idea Bank dołączył do grupy instytucji finansowych nieprzyjaznych kryptowalutom?

Na forum bitcoin.pl toczy się dyskusja na temat banków przychylnych kryptowalutom i tych, które są im przeciwne. Idea Bank przez użytkowników forum uważany jest ogólnie za przyjazny cyfrowym walutom. Być może opisany powyżej przypadek zamknięcia konta nie ma związku z kryptowalutami, tylko z innymi równolegle zaistniałymi  okolicznościami. Do jednoznacznego określenia stanowiska Idea Banku w stosunku do kryptowalut potrzeba więcej danych.

Według użytkowników forum bitcoin.pl do banków ogólnie przyjaznych kryptowalutom zaliczyć można: PKO SA, PKO BP, Alior czy właśnie Idea Bank. Pojawiają się też sprzeczne opinie użytkowników, którym odmówiono założenia konta w Alior Banku po przedstawieniu profilu działalności związanej z kryptowalutami. Natomiast banki, które raczej nie chcą mieć do czynienia z cyfrowymi walutami to: mbank, BZ WBK, BPH, ING. Choć i tutaj znajdziemy wyjątki.

Być może stanowisko banków nie zawsze ma związek z ogólną sympatią czy antypatią w stosunku do kryptowalut, ale też z profilem działalności, którą wykonuje właściciel konta. Czy jest to konto prywatne czy firmowe, jak dużymi kwotami pieniędzy obraca, a przede wszystkim jakie ryzyko niesie ze sobą jego działalność.

 

2 komentarze do “Idea Bank nieprzyjazny kryptowalutom?”

  1. Pingback: Czy Polska podąży śladem Bułgarii? – Kryptowaluty

Dodaj komentarz